1118
Генпрокуратура проекзаменує Табачника
— Казна та Політика
Наказ міністерства про проведення тестів був опублікований у лютому, посеред навчального року. Багато батьків нинішніх школярів свого часу здавали іспити щорічно, починаючи з п'ятого класу. Але, на відміну від відомства Дмитра Табачника, радянські чиновники планували свою роботу, і про іспити учні знали у вересні. Це дозволяло і педагогам, і батькам зосередити увагу дітей на тих дисциплінах, з яких треба було здавати іспит. Тепер учням доведеться витримати перевірку знань з української та іноземної мов, історії України та математики. Тим, хто навчається в школах з російською мовою навчання, доведеться здавати тести з російської мови.
"Досі не визначений статус цього "заходу". Чи то це іспит, і на ньому повинні бути всі учні обов'язково, чи то це вид контрольної роботи", - сказала викладач однієї з чернігівських загальноосвітніх шкіл Олена Заворотна. Учитель-філолог з більш як двадцятирічним стажем відзначає наявність помилок у тестових завданнях, а також відсутність належної організації в проведенні тестування. "Якщо раніше "двійка" на іспиті означала, що учень не переводиться в наступний клас, то тепер негативний результат тестування не значить нічого", - зазначила пані Заворотна.
За її словами, в чернігівських школах учні самостійно купують тестові завдання - ціна становить 15 грн. Стільки ж платять і в Києві. Ірина Мамчур - мати п'ятикласниці 191-ї київської гімназії - здивована низькою якістю самих тестових завдань. "У мене як у філолога багато питань до завдань з української мови, в них зустрічаються помилки. Але це й не дивно - завдання з української мови розроблялися в Чернігівському інституті підвищення кваліфікації вчителів. У цьому місті немає своєї авторитетної мовної школи. Помітно, що тестові завдання готувалися поспішно", - сказала Мамчур. А класний керівник її дочки Ірина Воронова прогнозує, що для п'ятикласників тести стануть неабияким стресом. "Сама атмосфера тесту, присутність у класі незнайомих вчителів для п'ятикласників буде непростим випробуванням", - зазначила педагог. Вона вважає, що хвилювання учнів під час розв'язання контрольних завдань відіб'ється на результатах.
Всі причетні до освітнього процесу сходяться на думці - оголошення про майбутні тести посеред навчального року негативно відіб'ється на результатах такої перевірки знань. Солідарна з батьками і вчителями депутат Верховної Ради, секретар парламентського комітету з питань науки і освіти комуністка Катерина Самойлик. "Те, що оголосили про тести посеред року, свідчить про поспішність і велику кількість проблем, з якими стикається сьогодні міністерство. Це, звичайно, негативний момент. Але самі тести будуть сприяти підготовці учнів до перевірки, яка чекає на них у випускних класах", - сказала Самойлик.
Парламентарій вважає, що не варто вбачати у вирішенні Міносвіти провести тести для учнів середніх класів будь-які цілі крім прагнення поліпшити систему контролю за освітнім процесом. А заступник голови Ради бютівець Микола Томенко підозрює, що рішення проекзаменувати учнів 5-8-х класів, що визріли у міністра Дмитра Табачника посеред року, свідчить про комерційний інтерес організатора ідеї. Він зазначив, що в ряді областей поширенням брошур з тестовими завданнями займаються вчителі, що, на думку пана Томенка, є неприпустимим. Заступник голови Ради звернувся до генпрокурора з проханням вивчити ситуацію з несподіваним введенням тестів для учнів середніх класів посеред шкільного року і перевірити, на яких підставах одне видавництво отримало монопольне право на друк тестових завдань.
За матеріалами: Экономические Известия
Поділитися новиною