0 800 307 555
0 800 307 555

Спроба номер п'ять


Спроба номер п'ять

Вчора в Головному управлінні з розслідування особливо важливих справ Генпрокуратури відбулася очна ставка між другим президентом України Леонідом Кучмою і колишнім майором держохорони Миколою Мельниченком. По закінченні заходу Кучма заявив, що не отримав відповіді на головне питання - хто організував прослуховування його кабінету, а Мельниченко повідомив, що екс-президент дізнався багато нового про своє колишнє оточення.

До будівлі Головного управління з розслідування особливо важливих справ Генеральної прокуратури (ГПУ) Леонід Кучма прибув близько 11.00 на автомобілі Mercedes S-класу. Зробивши коротку зупинку біля групи журналістів, що чекали на нього, він заявив, що як і раніше проти очної ставки з колишнім майором держохорони Миколою Мельниченком. "Я з цією людиною не хочу зустрічатися, тому що я його не знаю і не хотів би взагалі ніколи знати", - сказав Кучма. Він пояснив, що в обов'язки майора під час служби в держохороні входила перевірка приміщень на наявність прослуховуючих пристроїв. "А тепер скажіть, яка в мене з ним може бути розмова?" - запитав Леонід Кучма у журналістів і, не чекаючи на відповідь, зник за дверима Генпрокуратури.

Як відомо, 24 березня ГПУ висунула Леоніду Кучмі обвинувачення. Він підозрюється в причетності до вбивства журналіста Георгія Гонгадзе. Попередні чотири спроби слідчих провести очну ставку між екс-президентом і Миколою Мельниченком закінчилися невдало. Кучма навідріз відмовлявся від зустрічі з колишнім майором, якого інакше як зрадником не називає.

Микола Мельниченко прийшов до ГПУ пішки в супроводі охорони і прес-секретаря. Там на нього вже чекало близько 20 прихильників. "Він наш земляк і справжній герой, - сказала кореспонденту одна з жінок.- Думаєте, ми за гроші приїхали? Ні, ми самі організувалися на підтримку Миколи".

Очна ставка почалася в 11.20 і тривала більше чотирьох годин. На прохання екс-президента вона проводилася російською мовою. Ще до її початку стало відомо, що інтереси Леоніда Кучми буде представляти адвокат Віктор Петруненко, який захищав екс-голову СБУ Володимира Сацюка, що фігурував у справі про отруєння кандидата в президенти Віктора Ющенка.

Першим з будівлі ГПУ вийшов Леонід Кучма. Він намагався не показувати свого хвилювання. "Я сьогодні йшов на зустріч до Генпрокуратури з гарним настроєм, адже у мене вчора в сім'ї був ювілей - моєму онукові виповнилося 20 років", - урочисто сказав він. Кучма повідомив, що відповідав на деякі питання екс-майора і ще раз переконався у своїй правоті. Втім, відповіді на питання, чи допомагав хтось Миколі Мельниченко записувати розмови в президентському кабінеті, так і не було. "Ви щодня зустрічаєтеся з Мельниченком, у нього і запитайте, і для мене теж важливо було зрозуміти, хто ляльковод. Всім зрозуміло, що він був. Але хто це - для мене це теж питання", - заявив Леонід Кучма.

Микола Мельниченко вийшов до журналістів через 40 хвилин. Він не приховував, що задоволений результатом очної ставки. "Леонід Кучма дізнався дуже багато нового про своє оточення. У тому числі про те, хто його "накручував" у справі Гонгадзе. Я думаю, коли він вийшов з кабінету, його серце тьохнуло, - сказав Мельниченко.- Леонід Данилович все це почув і навіть подякував, сказав: "Дякуємо за те, що були відверті". За словами екс-майора, йому здалося, що в ході очної ставки Леоніду Кучмі було "морально дуже важко", але він "не був емоційним і не ображав".

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua