0 800 307 555
0 800 307 555

Тігіпко збирається стягувати 34 тис грн за неоформленого працівника


Тігіпко збирається стягувати 34 тис грн за неоформленого працівника

Віце-прем'єр-міністр - міністр соціальної політики України Сергій Тігіпко розповів на прес-конференції про штрафні санкції юридичних осіб підприємства при порушенні виплати заробітної плати, передає кореспондент УНН.

"У нашому законодавстві не було відповідальності юридичних осіб компанії за ті чи інші правопорушення з виплати заробітної плати. Що ми пропонуємо? Перше, у випадку ухилення від укладення трудового договору в разі фактичного допуску до роботи і виплата на винагороди за працю без нарахування і сплати страхових внесків та податків. Пропонується ввести за цю норму штраф 2 тисячі неоподатковуваних мінімумів за кожного неоформленого працівника. На сьогоднішній день це буде 34 тисячі гривень за кожного такого", - підкреслив міністр.

За його словами, у разі порушення встановлених термінів виплати заробітної плати та інших виплат працівникам або виплати їх не в повному обсязі буде стягуватися 150 неоподатковуваних мінімумів за кожного виявленого працівника. Це 2250 грн за кожного.

"Нарахування та виплата заробітної плати в розмірі нижче встановленої законом мінімальної зарплати за виконану працівником місячну годинну норму праці - 700 неоподатковуваних мінімумів з кожного виявленого працівника, сьогодні це буде 11 900 грн., інші порушення вимог законодавства про працю - 150 неоподатковуваних мінімумів , це 2250 грн за кожного", - зазначив Тігіпко.

Також він зазначив, що потрібно посилити відповідальність керівників підприємств за порушення виплати заробітної плати працівникам.

"Ми пропонуємо посилити відповідальність керівників підприємств за відповідні порушення і цю норму ми збільшуємо також у 10 разів. Раніше це було 50 неоподатковуваних мінімумів, зараз ми пропонуємо 500 неоподатковуваних мінімумів", - додав чиновник.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
В Контексті Finance.ua