0 800 307 555
0 800 307 555

В Англії знайдено рідкісний екземпляр Біблії короля Якова


В Англії знайдено рідкісний екземпляр Біблії короля Якова

У селі Хілмартон, в центральній Англії, виявили екземпляр Біблії короля Якова, надрукований у 1611 році. Книга знаходилася в сільській церкві Святого Лаврентія.

Член місцевої церковної ради Кріс Мастин-Лі зазначив, що Біблія лежала на вівтарі і нею мало користувалися. При цьому, за словами священика, всі, хто брав книгу в руки, говорили про її стародавнє походження. Проте встановити історичну цінність видання вирішили тільки недавно, на спеціальному засіданні церковного сонета, передає Lenta.ru.

У Хілмартон запросили експерта з лондонського Музею книги. Він і з'ясував, що Священне писання, що зберігалося в церкві, - одне з найдавніших видань Біблії короля Якова. Підтвердити справжність допомогла помилка, допущена у повторному тиражі, до якого відноситься знайдена книга. У Євангелії від Матвія в одній із глав надрукували ім`я Іуди замість Ісуса.

Виявлена книга перебуває у досить поганому стані: з лляних листів майже стерлася позолота, перші п'ять глав втрачені. Зовнішній вигляд Біблії також постраждав в 1857 році, коли вікарій церкви Святого Лаврентія спробував самостійно відреставрувати книгу.

Біблія короля Якова - одна з найважливіших книг в історії Великобританії, на її основі сформувався сучасний варіант англійської мови. Переклад Біблії був зроблений на початку XVII століття, коли до Якова I звернулися пуритани, незадоволені вже існуючими варіантами книги. Над перекладом Біблії працювали майже сім років, використовуючи грецький і латинські варіанти Священного писання.

Біблія короля Якова зараз вважається найпоширенішою версією писання, вона перекладена на сотні мов. Збережених перших екземплярів книги налічується не більше 200. Британські ЗМІ включили Біблію короля Якова в список 12 найбільш значущих книг країни.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Архiви:2012 2011 2010
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua