Клюєв: Українські підприємства можуть взяти участь у спорудженні газопроводів в Туркменістані — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Клюєв: Українські підприємства можуть взяти участь у спорудженні газопроводів в Туркменістані

Казна та Політика
177
Досягнута домовленість про опрацювання можливості участі українських підприємств спільно з ДК "Туркменгаз" і ДК "Туркменнафтогазстрой" у низці проектів спорудження газопроводів в Туркменістані.
Про це заявив перший віце-прем'єр, міністр економічного розвитку і торгівлі Андрій Клюєв, коментуючи результати другого засідання спільної міжурядової українсько-туркменської комісії з питань економічного співробітництва, яке проходило 31 березня - 1 квітня в Ашхабаді, передає прес-служба міністра.
"У тому числі мова йде про можливі постачання трубної продукції та технологічного обладнання", - зазначив Клюєв. За його словами, українські фахівці можуть вести будівництво будь-яких об'єктів ПЕК, проводити сервісні роботи з капремонту, забезпечувати попередження і ліквідацію аварійних ситуацій на нафтогазопроводах в Туркменістані.
Також туркменська сторона, відповідно до Клюєва, запросила українські компанії брати участь у тендерах, які оголошуються державними концернами Туркменістану, з розвідки та розробки родовищ нафти і газу.
Відзначимо, напередодні Клюєв заявив, що Україна вкрай зацікавлена в розширенні торговельно-економічного співробітництва з Туркменістаном. Він відзначив успішну роботу в Туркменістані українських компаній зі спорудження об'єктів державного значення, зокрема, дренажно-комунікаційного тунелю в Ашхабаді, автодорожнього мосту через річку Амудар'я, газокомпресорних станцій "Хазар" і "Наїп".
Клюєв зазначив, що Україна підтримує міжнародну ініціативу Туркменістану щодо забезпечення безпеки транснаціональної трубопровідної інфраструктури. "Україна, як великий імпортер природного газу і транзитна країна, що володіє розвиненою газотранспортною інфраструктурою, зацікавлена в реалізації цієї ідеї і відновлення тісної співпраці в газотранспортній сфері", - заявив він. Одним з перспективних проектів для участі українських компаній, на його думку, є будівництво Транстуркменського газопроводу "Схід - Захід".
Крім цього Клюєв перерахував низку пропозицій українських компаній щодо участі в проектах в інших галузях, наприклад, у модернізації 5-го енергоблоку Марийської електростанції.
Нагадаємо, в грудні 2010 р. глави держав і урядів Туркменістану, Афганістану, Індії та Пакистану схвалили проект будівництва газопроводу, оцінюваний в сім мільярдів доларів. Спорудження трубопроводу, по якому паливо, що видобувається на туркменських родовищах, буде надходити в Індію через пакистанську і афганську території, планується завершити в 2014 році.
За матеріалами:
РБК-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас