629
КМДА: Ціна на соціальні сорти хліба в 2011 р. не змінилася
Обсяги виробництва хліба соціальних сортів у Києві не змінилися, а його ціна залишається на рівні минулого року. Про це заявив заступник голови КМДА Руслан Крамаренко, повідомляє прес-служба КМДА.
Крамаренко відзначив, що КМДА регулює ціни шляхом встановлення граничних рівнів торговельної надбавки на хліб вагою більше 500 грамів простої рецептури, а також на хліб і хлібобулочні вироби для діабетиків - 12% та граничної торговельної надбавки на хліб - 15% до оптової ціни виробника.
До соціальних сортів хліба, ціна на які регулюється, належать чотири сорти: "Український", "Пшеничний", "Печерський" та "Міський". На всі інші види хліба і хлібобулочні вироби ціни формують виробники самостійно, виходячи з витрат, пов'язаних з його виробництвом, і встановленої рентабельності. Ці підприємства є самостійними суб'єктами господарювання і згідно з чинним законодавством втручання місцевих органів влади в господарську діяльність суб'єктів господарювання заборонено. Попереднє підвищення цін на хліб і хлібобулочні вироби відбулося в серпні 2009 р.
"Дійсно, останнім часом в торговельній мережі з'явився хліб під назвою "Український столичний", який має складну рецептуру і, відповідно, коштує більше, але поява цього сорту ніяк не вплинула на виробництво соціальних сортів хліба. "Українського" хліба, як і раніше, випікається близько 200 т на добу, "Українського столичного" - 30 т на добу. Заборонити випускати такий хліб ми не можемо - це право виробника", - пояснив Крамаренко.
Також він зазначив, що для утримання ціни на борошно місто гасить відсотки за кредит, який бере ВАТ "Київмлин" на закупівлю зерна. Також у бюджеті Києва на цей рік передбачено пільги для ВАТ "Київмлин" на сплату земельного податку, а кошти, які вивільняються в результаті отримання таких пільг, повинні бути джерелом компенсації втрат, що виникають у зв'язку із застосуванням державного регулювання цін на його продукцію.
За інформацією КМДА, Аграрний фонд України почав продаж борошна зі своїх запасів для хлібопекарських підприємств. Борошно піде на виробництво соціальних сортів хліба. "Київхліб" уклав договір з Держкомрезервом, щоб стримати зростання цін на соціальні сорти хліба і запобігти його дефіцит. Києву виділено борошно з Держрезерву, яке буде спрямоване виключно на виробництво соціальних сортів хліба.
За матеріалами: РБК-Україна
Поділитися новиною