Один депутат обходиться українцям 700 тисяч гривень на рік — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Один депутат обходиться українцям 700 тисяч гривень на рік

Казна та Політика
485
Не менше 700 тисяч гривень - таку суму українські платники податків щороку виділяють на кожного з 450 депутатів. Кошторис парламенту з докладним розподілом того, куди йдуть кошти бюджету на 2011 рік, вже затверджено регламентним комітетом і має бути проголосований найближчим часом у сесійній залі, пише видання "Українська правда".
Отже, зарплата депутата обчислюється з посадового окладу в 6 тисяч 109 гривень за спецформулою. До окладу додаються доплата за перший ранг держслужби в розмірі 160%, надбавка за "особливий характер роботи та інтенсивність праці" 100%, і премія, яка коливається від 80% у простого депутата до 95% у першого віце-спікера. У підсумку мінімальна зарплата для рядового народного обранця становить 17,425 тисяч гривень. Таких депутатів у парламенті 191 особа. Якщо ж він - голова комітету або керівник фракції, то його зарплата становить 17 тисяч 914 гривень. Таких депутатів у парламенті близько 30 осіб. На руки він отримує близько 14 тисяч.
На оздоровлення влітку депутату передбачено дві місячні зарплати без податків. Ці гроші оформляються в основному як так звана "матеріальна допомога", яка зазвичай становить близько 35 тисяч гривень. Крім зарплати, депутат отримує 216 тисяч на рік на утримання штату помічників.
Окрім самого кошторису, депутати голосують також за додаток до неї, який називається "Норми витрат на одного депутата на 2011 рік". Згідно з цим документом, депутату передбачено так зване "відшкодування витрат, пов'язаних з виконанням депутатських повноважень". Ця сума становить 209 тисяч 100 гривень на рік, або 17 425 гривень на місяць (тобто, еквівалент мінімальної зарплати депутата без податків), і видається вона депутату готівкою.
Кожному народному обранцю також передбачено безкоштовний проїзд по території України на суму 26 тисяч 800 гривень на рік. У авіа- або залізничній касі депутат отримує квиток, показавши посвідчення. Пізніше Верховна рада з бюджетних коштів перераховує відповідну суму структурі, яка виписала квиток.
Серед іншого, на міжміські розмови по стаціонарному телефону депутату виділяють 4890 гривень на рік; на ручки, олівці і папір - 708 гривень; на відрядження помічників в округи - 3,6 тисяч гривень. Крім того, за путівку в підвідомчий Верховній раді санаторій депутату компенсують 5 тисяч гривень, тобто майже всю її вартість. Якщо ж народний обранець вибере не підвідомчий санаторій, то йому віддадуть 4 тисячі гривень.
Крім того, загальний фонд бюджету Верховної ради складе 850 мільйонів гривень, що на 40 мільйонів більше, ніж минулого року, і на 150 мільйонів більше, ніж позаминулого року. Найбільш істотне збільшення відбулося за статтею "будівництво (придбання) житла" - у п'ять разів. Якщо в 2010 році на це було виділено 4 мільйони 200 тисяч гривень, то в поточному - 20 мільйонів. Крім того, відбулося збільшення за статтею "капітальний ремонт". У 2010 році її обсяг становив 2,4 мільйона, тепер же планується виділити 12 мільйонів. "Ці кошти підуть на розробку проектно-кошторисної документації: для забудови земельної ділянки на вулиці Глибочицькій, яка належить парламенту, а також ремонту гуртожитку Верховної ради на вулиці Обсерваторній", - розповів заступник голови регламентного комітету Сергій Сас. Крім того, 490 тисяч гривень піде на проектування котельні для депутатського житлового будинку на вулиці Срібнокільській.
За матеріалами:
Українська правда
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас