Агрострахування - в дію — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Агрострахування - в дію

680
15 українських страховиків об'єдналися і створили агрострахове бюро, повідомляє Національний прес-клуб "Українська перспектива". Мета створеної організації, відзначають там, - упорядкувати страхування аграріїв, об'єднавши зусилля у створенні нових, більш досконалих страхових продуктів, які відповідають потребам аграріїв.
Необхідність створення такого об'єднання вже не перший рік обговорюється, як на бізнесовому, так і на державному рівнях. Адже в системі агрострахування є багато функцій, які окремим страховим компаніям, говорять експерти, важко "потягнути" самостійно. Мова йде про актуарні розрахунки, розробку нових продуктів (адже останніх потрібно безліч: сільськогосподарських культур багато, кожна має свою специфіку та ще й регіональні особливості вирощування), спільної роботи з перестрахування...
За задумом засновників, членство в бюро має стати свого роду гарантією якісного страхування, яке відповідає кращим світовим стандартам. Крім того, вважають страховики, це може полегшити лобіювання їхніх інтересів і отримання державної підтримки. Очікується, що новостворене бюро буде служити стимулом для відродження програми державного субсидування, яка необхідна для стабілізації доходів аграріїв, забезпечення доступу до кредитних ресурсів і ритмічної роботи всієї сільськогосподарської галузі, відзначають експерти. За їхніми оцінками, без субсидування лише невелика частина сільгоспвиробників (3-5%) буде мати можливість застрахуватися, тоді як за наявності субсидій ця частина може зрости до 30-40%, а при реалізації найбільш оптимістичного сценарію-до 70% українських аграріїв отримають якісну страховий захист.
Відкриваючи установчі збори новоствореного бюро, керівник Проекту IFC, який свого часу був одним з ініціаторів створення професійного агрострахового об'єднання, Гаррі Роше зазначив: "Україні потрібно рішуче рухатися вперед у розвитку агрострахування, адже усі країни світу, які роблять ставку на аграрний сектор, сприяють розвитку агрострахування. Без останнього українські аграрії втрачають конкурентну перевагу в порівнянні з аграріями цих країн".
У свою чергу, підкреслив Роше, Проект IFC всіляко сприятиме роботі цього бюро і тих страхових компаній, які увійдуть до його складу. "Це буде нашою інвестицією", - зазначив експерт.
Про перспективи діяльності агрострахового бюро і користь від нього для сільгоспвиробника і страховика розповів голова правління страхової компанії "Брокбізнес", яка є одним із співзасновників об'єднання, члена правління Ліги страхових організацій України Вадим Загребний:
"Бюро створювалося з метою вирішувати дійсно складні аграрні питання. Адже в аграрному страхуванні важко спрогнозувати ризики. Якщо, наприклад, в автострахуванні ми знаємо, що кожні 10 автомобілів зі ста застрахованих потраплять в аварію, то можемо визначити, скільки потрібно коштів страховику, щоб погасити збитки. А в агрострахуванні все набагато складніше: може бути один рік сприятливий, другий, третій, а потім "вдарить грім" - і відшкодувати потрібно всі застраховані збитки. Тому страховик, який займається агрохеджуванням, повинен мати надійну фінансову міцність.
На жаль, офіційних даних про нинішні обсяги і динаміку страхування фермерів за останні два роки немає. Ані Міністерство аграрної політики, ні Держфінпослуг не веде такої статистики. Є лише не зовсім коректна (тому що надходить не від усіх страховиків) інформація, яку готує Проект розвитку агрострахування в Україні IFC. Відповідно до неї, страхування озимих та ярих культур в 2009-2010 роках становило трохи більше 400 гектарів. Зрозуміло - це лише частина відсотка можливого потенціалу. А все через те, що ось вже 2 роки держава припинила фінансово підтримувати агрострахування, переставши відшкодовувати сільгоспвиробникам 50% страхової премії. Хоча ринок агрострахування дуже затребуваний через численні природні катаклізми, які спостерігаємо в останні роки. Вітчизняні аграрії ж не страхуються на власні кошти, тому що не можуть знайти достатньо грошей, щоб оплатити страховку.
Безумовно, питання ціни субсидій агрострахового ринку повинна вирішувати держава: які культури вона хоче страхувати, від яких ризиків і в яких регіонах... Історія ж вітчизняного агрострахового ринку не знала суми більш ніж 100 мільйонів гривень державних дотацій. Саме стільки сьогодні реально готовий освоїти ринок. В Україні все ще недостатньо фахівців та страхових компаній, які здатні не тільки фінансово, а й кваліфікаційно освоїти великі обсяги аграрного хеджування.
За матеріалами:
День
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас