0 800 307 555
0 800 307 555

Експерт: Збитки банків - насправді оптимізація податків?


Експерт: Збитки банків - насправді оптимізація податків?

Задекларована збитковість 35 українських банків за 2010 рік не обов'язково свідчить про проблеми в банку. А може просто служити оптимізацією податкових платежів, немає доходів - немає податку на прибуток. Таку думку висловив керівник проекту Український Банківський портал Олексій Лупоносов.

"Що таке прибуток або збитки? Це, перш за все, стаття в балансі конкретного банку. Якщо банком отримано прибуток, відповідно повинен бути сплачений податок на прибуток. Тому на сьогоднішній день, щоб нікому з банків не було образливо, хочу сказати наступне, є транснаціональна компанія Лукойл, займається продажем палива, так от вона вже шостий рік збиткова. І всі працюючі на нашому ринку і закриватися не збираються. Тому, якщо ми бачимо якісь банки, які показують збитки, це не завжди проблемний банк. Якщо проблемний банк "Надра" показує прибуток, то це не завжди прибуток", - пояснює Лупоносов.

Тобто баланс можна підігнати як завгодно, відзначає експерт, у нас ніхто за це не відповідає. Але, як правило, якщо якийсь великий банк показав збитковість, він просто, таким чином, оптимізує свої податкові платежі.

Нагадаємо, чистий збиток за підсумками 2010 року отримали 35 українських банків, або 20% загальної кількості банків, що діяли в країні на початок 2011 року.

Про це повідомляється на веб-сайті Національного банку України.

Згідно з повідомленням, сальдований чистий збиток 175 працюючих банків за підсумками 2010 року склав 13,027 млрд. гривень, тоді як за 2009 рік аналогічний показник 180 банків склав 38,4 млрд. гривень.

У повідомленні також вказується, що сальдований чистий збиток 17 найбільших банків країни склав в 2010 році 5,094 млрд. гривень, або 39,1% загальної суми збитків у банківській системі.

При цьому найбільшого чистого прибутку в 2010 році добився ПриватБанк - 1,37 млрд. гривень.

Другу позицію за цим показником у групі найбільших банків зайняв ОТП Банк з прибутком 609 млн. гривень, а третю - Державний ощадний банк України з прибутком 461 млн. гривень.

Найбільший збиток серед найбільших банків отримали банк "Форум" (3,282 млрд. гривень), Укрсиббанк (3,145 млрд гривень) і Промінвестбанк (845 млн. гривень).

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
В Контексті Finance.ua