Експерт: Реформа охорони здоров'я неможлива без страховиків — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Експерт: Реформа охорони здоров'я неможлива без страховиків

512
Представники страхового ринку України заявляють, що не згодні з думкою одного з високопоставлених чиновників щодо принципів проведення медичної реформи. Днями перший заступник голови Адміністрації президента України Ірина Акімова висловила думку, що впровадження обов'язкового медичного страхування найближчим часом не передбачається, оскільки основний акцент буде поставлений на реструктуризації мережі медичних установ і зміну системи фінансування.
Експерти вважають, що не варто списувати з рахунків страхування. "У системі охорони здоров'я обов'язково повинні бути страховики. Вони економічно зацікавлені в тому, щоб їхній клієнт отримав якісну медичну допомогу", - підкреслила генеральний директор Української федерації страховиків Галина Третьякова. "Звичайно, саме введення обов'язкового медстрахування не вирішить головну проблему сфери охорони здоров'я - недофінансування. Потрібно змінювати систему менеджменту медустанов, вона дуже застаріла", - вважає Геннадій Мисник, заступник Голови Правління з особистого страхування страхової компанії.
На думку деяких операторів страхового бізнесу, вони здатні розпоряджатися акумульованими засобами набагато ефективніше, ніж державна сфера, і практично повністю можуть виключити фінансові зловживання. "На відміну від бюджетних коштів, які виділяються на систему охорони здоров'я, гроші страхових компаній контрольовані й адресні. Всі великі гравці страхового ринку мають механізми контролю, вироблені роками: це і власні лікарі-експерти в кожному регіоні, і договори з клініками і, нарешті, представники компаній у регіонах у вигляді віддалених робочих місць. Ніякі інші структури таких можливостей не мають", - пояснює в.о. генерального директора страхової компанії Анатолій Чубинський. "Наші клієнти завжди мають можливість подивитися, скільки грошей використано, куди і на які потреби", - додає Леся Щербакова, начальник управління партнерських продажів страхової компанії.
Водночас експерти не згодні з тим, що обов'язкове медстрахування буде пов'язано з додатковими витратами роботодавців. На їхню думку, є, як мінімум, два шляхи мінімізації витрат. Один з них - поділ навантаження між роботодавцем і підлеглим. "На нашому етапі розвитку економіки, враховуючи, що Україна - убога країна, доцільно і ефективно було б застосовувати солідарну систему участі у внесках на обов'язкове медстрахування роботодавця і працівника. Думаю, співвідношення 50/50 було б чесним, в крайньому випадку - 30/70, 35/65, 40/60", - вважає Чубинський.
Проте Галина Третьякова вважає, що можна частково вивільнити кошти, переглянувши порядок відрахувань до Фондів соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та з тимчасової втрати працездатності: "У деяких сферах відрахування роботодавця до Фонду страхування від нещасних випадків на виробництві становлять до 10% фонду заробітної плати . З усіх країн Європи таке страхування здійснює на державному рівні тільки Німеччина. Якщо передати цей вид страхування приватним компаніям, можна істотно розвантажити підприємців".
Більшість страховиків одностайні, що тим роботодавцям, які будуть оплачувати своїм підлеглим медстраховку, потрібно давати податкові преференції, наприклад, шляхом віднесення цих витрат до валових витрат. "Жоден чиновник не розраховував математичну модель, щоб показати економічний ефект від зниження податкового пресу", - упевнений Чубинський. Але якщо страховикам не знайдеться місця в проекті медичної реформи, всі переваги нівелюються, оскільки де-факто система залишиться без змін.
Розмови про реформу охорони здоров'я тягнуться вже більше 10 років, але далі реєстрації окремих законопроектів у парламенті справа не йшла. На сьогоднішній день проект Закону про фінансування охорони здоров'я та обов'язкове медичне страхування в Україні лежить у профільному парламентському комітеті.
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас