НБУ продовжив роботу тимчасової адміністрації в банку Надра


НБУ продовжив роботу тимчасової адміністрації в банку Надра

Національний банк України вирішив продовжити роботу тимчасової адміністрації в банку 'Надра' (Київ).

"НБУ вирішив продовжити термін дії тимчасової адміністрації. Це дозволить нам як регулятору добре контролювати всі процеси в банку до остаточного відновлення його роботи", - сказав голова НБУ Сергій Арбузов у відео-заяві, яку розміщено на веб-сайті Нацбанку.

Як повідомлялося, Верховна Рада в лютому-2011 затвердила поправки до закону про банки, продовживши максимально можливий термін роботи тимчасових адміністрацій у банках до 30 місяців з 24: дворічний період роботи тимчасової адміністрації в банку "Надра" закінчувався 11 лютого.

Голова НБУ відзначив, що за два роки роботи тимчасової адміністрації в банку "Надра" виконані зобов'язання перед його клієнтами на суму близько 9 млрд грн, а також реструктуризовано заборгованість на суму близько $900 млн.

Разом з тим, за його словами, повернення коштів вкладів без обмежень з цієї кредитно-фінансової установи може початися лише після завершення процедури збільшення його капіталу.

"Банк працює. Одночасно остаточне відновлення роботи банку "Надра" вимагає проведення його додаткової капіталізації, в першу чергу, за рахунок коштів приватного інвестора. Через це НБУ затвердив план капіталізації банку за участю приватного інвестора. Хоча ми не виключаємо можливості надання державних коштів для збільшення регулятивного капіталу банку", - сказав Арбузов.

Глава НБУ також повідомив, що найближчим часом почнуться виплати вкладникам проблемного "Родовід Банку. "Уряд разом з Нацбанком затвердив таке рішення, і оголосить його найближчим часом", - сказав він.

Як повідомлялося, чистий прибуток проблемного банку "Надра" в 2010 році склав 4,74 млн грн проти чистого збитку у попередньому році в розмірі 1,364 млрд грн. Обсяг кредитів та заборгованості клієнтів банку зменшився за 2010 рік на 1% - до 24547 млн грн. При цьому до початку 2011 року банк сформував резерви під знецінені кредити в розмірі 5,19 млрд грн, що становить 21,14% від їх загального обсягу (на 1 жовтня 2010 року - 19,01%).

Банк "Надра" заснований в 1993 році. Фінустанова претендує на рекапіталізацію за рахунок бюджетних коштів. Співвласник газового трейдера RosUkrEnergo (Швейцарія), власник Group DF (Австрія), український бізнесмен Дмитро Фірташ в травні 2010р заявив, що готовий вкласти в банк "Надра" 5 млрд грн на паритетних засадах з державою.

Статутний капітал банку складає 390,363 млн. грн. До початку 2011 року його найбільшими акціонерами залишалися Novartik Trading Limited (60,9967%) і Manmade Enterprises Limited (обидві - Кіпр, 30,7406 %).

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:Надра НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua