Пенсійну реформу відправили в міжнародне турне — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Пенсійну реформу відправили в міжнародне турне

Казна та Політика
1210
Країна закінчує громадське обговорення майбутньої пенсійної реформи. І не тільки в облдержадміністраціях, де збирається партактив з райцентрів на зустріч зі столичним міністерським гостем. "Пенсіонку" обговорюють скрізь. За словами Прем'єр-міністра Миколи Азарова, вже в березні реформу повинні узаконити народні депутати. Якщо, звичайно, народ закінчить обговорення до початку лютого.
Ось народ і активно діє. Не тільки в залах адміністрацій і на кухнях. А навіть в епістолярному жанрі на сторінках урядової газети "Урядовий кур'єр". Там можна, наприклад. прочитати лист жінки з Сумщини, яка підтримує всі "гендерні" починання прем'єр-міністра. Одного з головних європейських поборників гендерних прав жінок, судячи зі складу уряду.
Але поки ж роль Данко з гарячим серцем пенсійним взяв на себе віце-прем'єр, міністр соцполітики Сергій Тігіпко. Тим більше, у нього вже є необхідний досвід - під його керівництвом країна обговорювала Податковий кодекс. У тих же залах обласних адміністрацій. І з тими ж лекторами. Після чого частина тих, хто "не зрозумів", масово висипалася на міські площі з транспарантами. І з ними обговорення довелося продовжити. З індивідуальним застосуванням заходів.
Тепер же досвід тих часів не пройшов даремно... І помилки (як фальстарт Мінфіну з публікацією змісту Податкового кодексу) враховані.
У середині грудня уряд вносить до Верховної ради законопроект номер 7455, який і покликаний привернути "пенсійну" свідомість країни. Але це не відбувається з однієї маленької причини - самого тексту в законопроекті немає. І з'являється він тільки після погроз спікера зняти документ з пленарної сесії.
Але цього в уряді допустити не можуть - на кону отримання чергового кредиту МВФ. Тому, одразу публікується "зміст" документа, який змінюється щодня. То звучать обіцянки скоротити привілеї чиновникам (яким нараховують 80% зарплати), то відразу звучить - що ця пільга залишиться. Занадто дорого обійдеться державі розкидання такими цінними кадрами. І одразу починається залякування "силовиків", яким через тиждень радять нічого не боятися.
Не боятися, і тому, що Кабінет міністрів буде застосовувати в "пенсійній хірургії" найсучасніші підходи. Наприклад, Грузії. А якщо комусь не подобатися, то їм буде запропоновано словацький варіант. Можуть додати ще і напрацювання Естонії, яку у вівторок відвідає віце-прем'єр. Все це доповнять напрацюваннями Казахстану та Польщі. Тобто, застосовується досвід усіх країн, куди направляється з візитом віце-прем'єр. Адже саме під час його візитів (або напередодні їх) прес-служба Кабміну може уявити для себе тільки одну мету візиту Сергія Леонідовича - перейняти "досвід пенсійної реформи".
Пригадується, свого часу Мінфін заспокоював, що в процесі підготовки Податкового кодексу використовував досвід двох десятків країн. Серед іншого, особливу увагу приділили податку на розкіш. Правда, так йому і не знайшлося місця в кодексі фіскального законодавства. Як й іншим напрацюванням. Проте в Кодексі знайшли місце пільгам для готельного бізнесу. І деякі послаблення для великих корпорацій.
Тепер ця історія повторюється у пенсійних перетвореннях. Однак, враховуючи здатність українських чиновників "пропускати" через себе досягнення цивілізації, реформи, швидше за все, обмежаться підвищенням віку і соціальних відрахувань. І черговим розширенням бази під спецвиплати чиновникам.
Юрій Школяренко
За матеріалами:
Коментарі
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас