Крах "російського світу": криза, гниття, розпад — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Крах "російського світу": криза, гниття, розпад

Казна та Політика
9713
Росія в цифрах і фактах
За даним Інституту соціально-економічних досліджень Російської академії наук, до 2011 року в Росії вже нараховувалося 4 мільйони бомжів, 3 мільйони жебраків, близько 5 мільйонів безпритульних дітей.
Ну і що з того? - скаже читач. Який щодня за допомогою телебачення з головою занурюються у вселенський мурашник на блакитній нашій планеті...
Справа в тому, що російська статистика - провісник реальної катастрофи.
У Росії 3 мільйони вуличних і привокзальних повій, зареєстрованих приводами в райвідділи міліції. Ще приблизно 1,5 мільйона росіянок цією тяжкою працею молотять бакси, євро, шекелі та іншу не-дерев'яну валюту в країнах Європи та Азії. Порівнюючи кількість зелені, яку щорічно надсилають повії в країну проживання їхніх нужденних сімей, з кількістю валюти, яку заробляє держава при продажі зброї, дивуєшся близькістю цифр.
До цілком здорових тілом мільйонів російських секс-трудівниць додамо шість мільйонів душевнохворих росіян. Велика частина при постільному режимі, а при хронічній відсутності ліжок у психлікарнях - на вулицях міст і селищ юродство, кривляються, біснуються, вважають себе "леніними", "сталіними", "гагаріними", останнім часом з'явилися навіть "гітлери" - весь букет на волі розквартированих російських психів без необхідного лікарського нагляду.
П'ять мільйонів - наркомани. Шість мільйонів носіїв ВІЛ-інфекції вже хворіють на СНІД. А скільки блукає по країні не виявлених носіїв ВІЛ-інфекції?
За словами директора Дитячого фонду Аліханова, кількість дітей-сиріт у Росії перевищила показник післявоєнного травня 1945 року. 750 тисяч в мирний час зараз - проти 678 тисяч сиріт загиблих у війні батьків, померлих у тилу від голоду і хвороб матерів.
У воістину Великій Росії, за оцінкою Всесвітньої організації охорони здоров'я, кількість алкоголіків дорівнює 37-42 мільйонів. Споживання спирту на душу населення становить в середньому 14 літрів на рік, що виводить цей авангард "російського світу" в абсолютні світові лідери за даним показником. Враховуючи ту обставину, що 20 мільйонів мусульман Росії до зеленого змія, як правило, байдужі, алкогольний удар значної сили цілеспрямовано наноситься по печінці та нирках авангарду "російського світу" - так назвав російськомовне населення, осколки "великого радянського народу" патріарх Кирило (Гундяєв), нинішній продовжувач справи свого ідейного і політичного попередника, провокатора 1905 Гапона. Між тим, за міжнародною шкалою, вживання більше восьми літрів "на рило" означає безповоротну фізичну деградацію.
Статистика свідчить: на десять тисяч населення за кількістю визнаного "антиалкогольного засобу" - театрів - Росія зараз на 40-му місці, та й рівень освітнього і культурного розвитку молоді продовжує падати, зараз він десь на 47-му місці в світі. У той же час не вщухають заклинання кремлівських ВІП-ієрархів і квасних патріотів дрібнішого калібру про "вселенську культурно-духовну місію" Росії.
Щорічно в Росії скоюють злочини близько 3 мільйонів осіб, в рік відбувається понад 80 тисяч убивств (з доповіді генерального прокурора РФ Устінова). В'язнів у країні понад 1 мільйон, тоді як камери розраховані на 700 тисяч. Народ спить у в'язницях на "шконках" по черзі. У горезвісному 1937 зеків у більш численному тоді Радянському Союзі, ніж Росія сьогодні, було на 200 тисяч менше. За кількістю ув'язнених на сто тисяч населення вільна Росія з особливим шляхом розвитку тримає безперечний рекорд у світі - 800-810 осіб. Навіть у кріпосницькому Китаї з неототалітарним пригнобленням громадян цей показник нижчий.
Щороку в дорожньо-транспортні пригоди потрапляють 200 тисяч осіб, близько 30 тисяч з яких гинуть. Десятиліття обмежених воєнних дій в Афганістані обійшлися такою ж кількістю померлих та інвалідів як зараз за один мирний російський рік на дорогах.
Середня тривалість життя в Росії 64,8 роки. Для порівняння: у США - 75 років, в Китаї, де в колгоспному рабстві знаходиться величезна частина населення, - 71,3. Якщо не озиратися на світових лідерів, а порівняти даний показник, наприклад, з Білоруссю, де, якщо вірити кремлівським ЗМІ, поголовна убогість, то позиції Росії гірші на п'ять-шість років, а дитяча смертність у "жебраків" і "знедолених" білорусів у два рази менша! Щодня в Російській Федерації роблять 10 тисяч абортів. При цьому 7 млн шлюбних пар бездітні. Що це, як не фізичне виродження?
У XIX столітті, коли до складу Російської імперії входили Україна, Польща, Прибалтика, Бессарабія, Фінляндія, губерній було 69. А сьогодні на російських "останках" СРСР розташувалися 89 губерній. У Сполучених Штатах, де населення в два рази більше, штатів всього 52. Відповідно, в Росії величезна армія чиновників - більше 1 мільйона 100 тисяч осіб. Для порівняння: за Йосипа Сталіна в СРСР їх було близько півмільйона, за Микити Хрущова теж - 532 тисячі. Російський Генштаб, за словами адмірала Бардіна, зараз за кількістю працюючих там офіцерів перевищив показник часів Великої Вітчизняної війни. Це при тому, що тільки з 1991 року армія в Росії скоротилася майже в п'ять разів. А скільки захисників Росії з подагрою в колінних суглобах, з серцевою задишкою і шкіряними ременями на "бронежирожилетах" животах, але, з золотими генеральськими і адміральськими погонами?
За рівнем життя росіяни знаходяться на 60-му місці у світі, тоді як білоруси, яких вважають жебраками без нафти і газу, на 56-му місці. А ось за кількістю мільярдерів Росія на 7-му місці. Путінські протеже олігархи, до речі, платять найнижчі у світі податки (13%), які й не снилися, наприклад, Франції та Швеції (по 57%), Данії (61%) або Італії (66%). 1,5% населення Росії володіють 50 відсотками національних багатств.
За словами екс-прем'єра Михайла Касьянова, лише за останні півроку відтік фінансових коштів з країни сягнув 20 мільярдів доларів. На хабарі і підкуп посадових осіб населення країни витрачає щорічно в середньому 33,5 мільярда "зелені" (Георгій Сатаров, фонд "Індем").
Зростання виробництва, що транслюється за путінських прес-конференцій, таке, що Росія за видобутком вугілля нарешті досягла рівня 1957 року, у виробництві вантажних автомобілів - 1937 року, комбайнів - 1933 року, тракторів - 1931-го, вагонів і тканин - 1910-го, взуття - 1900 року. Авіатранспортом раніше користувалося майже 100% населення, а тепер тільки 3%.
А ось і втішний статистичний промінчик світла пробився. Хоч щось повинно ж мати позитивне сальдо в країні. Росія є безумовним лідером у світі за кількістю банківських службовців на душу населення.
У Росії були зруйновані і без того не найкращі умови для ведення бізнесу. Бізнес став додатком до адміністративних посад, а корупція - основою всіх господарських відносин. Світовий банк у 2006 році поставив за цим показником Росію на 96-е місце з 175 можливих. За десятибальною шкалою Росії виставили 3,8 за ефективність держуправління, а за законність - 1,9. Це показники убогих африканських і вже загиблих латиноамериканських диктатур.
Триває потворна урбанізація. За 20 років у РФ зникли 23 тисячі населених пунктів. На тлі загального скорочення населення до 900 тисяч осіб на рік населення Москви, Санкт-Петербурга і деяких міст-мільйонників стрімко зростає, що приводить до жахливого забруднення прилеглих територій, руйнування екосистем і транспортного колапсу мегаполісів.
Інфраструктура не витримує перевантажень. Ще не було в новітній історії, щоб десятки тисяч жителів Підмосков'я зустрічали Новий рік без електрики, а аварію не могли усунути більше тижня. Влада панічно боїться, що без електрики в розпал зимових морозів опиниться Москва, про що свідчить введення режиму надзвичайного стану. Для системи це буде кінець, а для людей - катастрофа з сотнями тисяч жертв.
Загальна причина зростаючого валу техногенних катастроф, які стались минулого року і вже тривають у новому, - це втрата керованості економікою взагалі і промисловими об'єктами зокрема. Система управління повинна бути регулятором, це ланка прямого і зворотного зв'язку, контролю. Одним з дефектів регулятора є те, що сьогодні на багатьох об'єктах керівниками поставлені абсолютно некомпетентні люди. Це наочно видно на прикладі електроенергетики, де замість фахівців у галузі енергетики на керівні посади призначалися "свої" у партійному відношенні економісти, які ніколи не працювали в цій галузі.
Це може статися в будь-який момент
Крах системи може статися в будь-який момент. Висока ймовірність, що це станеться протягом найближчого часу. Практично малоймовірно, що система протягне більше п'яти років. Як тут не згадати пророцтво Збігнєва Бжезинського десятирічної давності, що Росія розпадеться у 2012 році.
Попереду, можливо, будуть місяці анархії і розрухи, торжества вуличного кримінального безладу. Масштаби втрат будуть залежати від ступеня і глибини дезінтеграції, тривалості смутного часу та здібностей до бажано подальшої реінтеграції стихійно утворених автономій. Декілька регіонів (Татарстан, Башкортостан, можливо, Карелія) в перші ж дні кризи проголосять незалежність. У принципі, й інші регіони, де є більш-менш самостійні та дієздатні місцеві еліти, на другий же день можуть послідувати їх прикладу. Подальше національне відродження нинішніх придатків "російського світу" все ж таки бажано за умови реінтеграції з утворенням оновленої федерації або конфедерації. Тому що розкол країни на десятки конфліктуючих між собою "удільних князівств" буде означати продовження гниття і самознищення. Тоді "російському світу" можна буде поставити свічку в якійсь старообрядницькій церкві, що чудом збереглася.
Розважливі голоси в Росії вже пропонують шляхи порятунку. В умовах кризової ситуації місто дуже швидко стане пасткою для городян. У першу чергу будуть паралізовані транспортні мережі, масовий і організований вихід з міста стане неможливим. У перші ж години кризової ситуації системи життєзабезпечення (теплопостачання, водопостачання, електропостачання, зв'язок і т. д.) будуть виведені з ладу. Хто не встигне вибратися з міста в першу добу години Х, практично буде приречений.
Якщо у війну людям допомагали виживати грубки і колодязі (по суті, автономні системи тепло- і водозабезпечення), у сучасному місті люди залишаться і без питної води, і без тепла практично відразу ж. Ускладнить ситуацію відключення електрики. Стільниковий зв'язок буде заблокований в перші ж хвилини, стаціонарний - перерваний протягом декількох годин. Спроби приготування їжі та опалення за допомогою відкритого вогню неминуче призведуть до вибухів і пожеж.
Через антисанітарію в теплу пору року протягом перших тижнів розпочнеться інтенсивне поширення інфекційних хвороб.
Гроші в перші ж дні перетворяться на пусті "фантики". Падіння центру імперії - Москви - буде означати припинення постачання регіонів продуктами першої необхідності за налагодженою схемою.
Мародерство, грабежі та вбивства набудуть масового характеру. В умовах голоду, який стрімко насуватиметься, будь-якій владі буде складно утримати свої позиції. Добре, якщо на місцях завчасно домовляться губернатори, військові та інші силові структури...
Шанси на виживання
На противагу великим містам, високу ступінь виживання будуть мати віддалені від обласних центрів населені пункти, де збереглися сільськогосподарські підприємства і супутнє виробництво, де серед населення достатньо молодих і енергійних людей. Хто має можливість перебратися до родичів у такі райони, як пропонують стурбовані російські аналітики, повинні це зробити завчасно.
Крім віддалених сільських районів, шанси на тривале автономне існування мають організовані співтовариства городян, які готові за заздалегідь підготовленим планом екстрено евакуюватися в сільську місцевість, згуртовані ідеєю створення автономного антикризового поселення. Це може бути від 15 до 30 сімей (50 - 100 осіб). Громади менших розмірів легко вразливі, групи більшої чисельності стають погано керованими. Необхідна наявність у такій громаді людей різних спеціальностей, насамперед військових, інженерно-будівельних, сільськогосподарських, медичних.
...Сучасна РФ давно втратила продовольчу незалежність і безславно доживає свої дні, по-хижацькому розбазарюючи дефіцитну вуглеводневу сировину, згодовуючи населенню буйволятину, кенгурятину та інші низькосортні продукти харчування.
Збанкрутіла влада залишає у спадок практично повністю зруйновану інфраструктуру, промисловість і сільське господарство. Жити, як і раніше, розпродаючи енергоносії і закуповуючи продовольство за кордоном, можливості не буде, оскільки запаси нафти ось-ось вичерпаються, а видобуток газу почне падати через виснаження родовищ. Доведеться екстрено вживати непопулярних заходів, мобілізувати людей на трудовий і сільськогосподарський фронт.
Оптимістично налаштовані російські експерти пропонують готуватися до виживання і побудови нової цивілізації з опорою на екологічні пріоритети. Більшість людей будуть змушені займатися попервах переважно тяжкою ручною працею, оскільки і з сільгосптехнікою, і з пальним, і навіть з тягловими тваринами будуть неймовірно великі проблеми. Більшості колишніх офісних працівників неминуче доведеться освоювати нові професії землероба і доярки.
Проблема посилюється тим, що в Росії 90% освічених молодих городян ні до чого не готові, окрім як папірці в офісах перекладати. А сільська молодь - в основному пиячить.
...Одну тему лякливо стороною обходять російські експерти. Що буде з ядерною зброєю? Чи будуть бомби і ракети надійно зберігатися в умовах загального краху? Хто займе місце біля пультів натомість політично і морально деградованих російських офіцерів, для яких обов'язок хоч якось нагодувати сім'ю стане вище обов'язку перед фантомом вітчизни?
Георгій Бурсов
За матеріалами:
УНІАН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас