Українцям не варто розраховувати на іпотеку


Українцям не варто розраховувати на іпотеку

Цього року на відновлення іпотечного кредитування очікувати не слід. Адже є дуже високі економічні ризики та відсутність дешевих закордонних грошей, які б дозволили знизити ставки за позиками.

Зараз отримати кредит на придбання житла можна під 18-20% річних і максимум на десятиліття. Тоді коли прийнятні умови для нашої країни -10% строком на 25-30 років. Тільки за таких показників ринок іпотечного кредитування запрацює, говорять аналітики. Однак на це потрібно багато часу.

"Ми не вийшли ще з кризи. Ну і про другу хвилю кризи говорять - це можливо. Я вважаю, що цього року, тобто 2011, такі умови кредитування в Україні не можливі".

Втім, криза - не єдина причина згортання іпотеки. Українські банки не мають доступу до дешевих закордонних грошей, а отже, і джерел для зниження кредитних ставок. Інвестори просто не зацікавлені вкладати у вітчизняні фінустанови.

"Аксіома проста, якщо ми тільки будемо мати можливість отримувати закордонні гроші під 5-6%, можемо сподіватися на кредити по 10%".

Запустити іпотеку в Україні можна. Для цього потрібно продовжувати співпрацю з МВФ, щоо стане позитивним сигналом для інвесторів. Не менш важливо також відновлювати економіку країни, яка автоматично пожвавить будівельний ринок.

коментують:

Олександр Бондаренко, віце-президент Асоціації фахівців з нерухомості

Олександр Охріменко, президент Українського аналітичного центру

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Нерухомість
Архiви:2012 2011 2010 2009
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua