Експерти: Іпотека може подешевшати до докризового рівня до осені 2011 року


Експерти: Іпотека може подешевшати до докризового рівня до осені 2011 року

Експерти прогнозують, що в 2011 році ставки за кредитами на покупку нерухомості продовжать знижуватися, але значно повільніше, ніж у 2010-му. Про це FINANCE.UA повідомила компанія "Простобанк Консалтинг" .

За даними компанії, іпотечні позики на покупку "вторинки" подешевшали за 2010 рік, в залежності від терміну кредитування, на 6,9-8,3 процентних пункту - до 18,9-21,8% реальних річних, - говориться в повідомленні.

Ставки за іпотечними кредитами в 2011 році покажуть зниження, в залежності від вартості депозитів, до 3 п.п. - прогнозують експерти. "Ставки знизяться на 2-3 п.п., якщо знизяться ставки з депозитів", - відзначає заступник голови правління Банку Кіпру Іван Кузовкін.

Втім, не всі поділяють таку точку зору, і кажуть, що здешевлення іпотеки буде, але не таким сильним.

"Що стосується ставок за іпотечними кредитами в цілому по ринку, вони можуть ще знизитися, але це зниження вже буде незначним", - говорить Дімітрос Ефтіміоу, директор департаменту з розвитку роздрібного бізнесу Universal Bank.

"У найближчому майбутньому конкурентні умови на ринку іпотеки можуть призвести до зниження реальних ставок на 1-2 п.п.", - продовжує Андрій Осипов, начальник відділу розвитку та підтримки роздрібних кредитних продуктів банку "Хрещатик" .

Варто відзначити, що якщо ринок буде розвиватися за оптимістичним сценарієм, то іпотека може подешевшати до докризових показників вже до осені 2011 року.

"У 2010 році банками в конкурентній боротьбі була виконана величезна робота, пов'язана з поліпшенням умов кредитування, а саме: зниження відсоткових ставок, первісного внеску, збільшення терміну кредитування. Якщо ринок буде розвиватися і підтримуватися з боку державних органів такими ж темпами, як і в 2010 році, то за оптимістичного прогнозу ринок іпотеки досягне докризового рівня ближче до третього кварталу 2011 року ", - прогнозує Максим Кошевцов, керівник індивідуального бізнесу Всеукраїнського Банку Розвитку.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua