Український ринок акцій у четвер закрився зниженням


Фондовий ринок України в четвер закрився в "червоній зоні" на тлі неоднозначної зовнішньої кон'юнктури: індекс акцій "Української біржі" (УБ) "просів" на 1,24% - до 2601,66 пункту при обсязі торгів 292 125 000 грн; індекс ПФТС знизився на 0,2% - до 1036,59 пункту, обсяг торгів склав 156,411 млн грн.

Як повідомив аналітик інвестгрупи "ТАСК" В'ячеслав Іванишин, основне зниження українських індексів було у другій половині дня після публікації макроекономічної статистики зі США: вона спровокувала розпродажі на світових західноєвропейських фондових майданчиках, не обійшовши стороною і Україну.

На українських майданчиках серед аутсайдерів торгів опинилися акції енергетичних компаній і металургів: "Донбасенерго" (УБ - "мінус" 4,58%), "Центренерго" (УБ - "мінус" 4,12%; ПФТС - "мінус" 2,98%), Алчевський металургійний комбінат (УБ - "мінус" 4,38%; ПФТС - "мінус" 1,41%), "Азовсталь" (УБ - "мінус" 4,12%; ПФТС - "мінус" 0,99%), Ясиновський коксохімічний завод (УБ - "мінус" 2,92%; ПФТС - "мінус" 3,4%), Єнакіївський металургійний завод (УБ - "мінус" 3,89%; ПФТС - "мінус" 3,07%).

За словами аналітика інвесткомпанії "Альтана Капітал" Олександра Кушнарьова, папери енергетичного сектора коректуються вниз після помітного зростання в минулі дні. При цьому новина про підвищення з 1 лютого тарифів на електроенергію для населення не справила позитивного впливу на ціну акцій енергетиків, додав він.

Зниження паперів підприємств ГМК, на думку О.Кушнарьова, є наслідком їх спекулятивного зростання в перші сесії року. Крім того, додав він, падіння посилює слабка цінова кон'юнктура на ринку промислових металів і несприятливі прогнози виробничих показників на лютий.

Позитивну динаміку в четвер продемонстрували акції комерційних банків: Райффайзен Банк Аваль (УБ - +2,21%; ПФТС - +2,48%), Укрсоцбанк (УБ - +1,36%; ПФТС - +1,75% ).

Як вважає О.Кушнарьов, акції банків росли на тлі посилення на іноземних біржах інтересу до паперів фінансового сектора після того, як Wells Fargo 12 січня оприлюднив оптимістичні прогнози щодо низки провідних світових банків.

В.Іванишин, крім того, відзначив, що позитивною новиною для банків став дозвіл Нацбанком України надати банкам право формувати резерви без урахування факту реструктуризації позик.

Проти загальної тенденції на фондовому ринку рухалися також акції Стахановського вагонобудівного заводу (УБ - + 1,02%; ПФТС - +2,47%).

У цілому, як вважає аналітик інвесткомпанії "ІФГ Капітал" Олексій Сидоров, високий обсяг торгів на українському фондовому ринку свідчить про те, що інвестори поспішають позбутися акцій, які найбільш активно росли в останні дні.

Серед акцій українських компаній на зарубіжних фондових майданчиках папери будівельної компанії ТММ станом на 17:00 кч четверга зросли на 4,76%. Акції Ferrexpo впевнено оновлювали свої максимуми, що, як вважає трейдер інвесткомпанії "Адамант Інвестментс" Ірина Барабанова, підтримувалося позитивною кон'юнктурою на сировинних ринках і позитивною динамікою цін на металопрокат.

"Ціни на руду з початку року зросли на 4%, що додає впевненості інвесторам до акцій даного емітента", - сказала вона.

Акції агросектору також демонстрували позитивну динаміку: "Астарта" у четвер подорожчала на 1,45%, MCB Agricole (+5,03%), "Миронівський хлібопродукт" (+0,57%). Великі обсяги торгів пройшли також з паперами "Кернел", що, як припускає І.Барабанова, викликано новиною про розподіл квот на експорт зерна.

На думку В.Іванишина, в останній день торговельного тижня очікується посилення негативної тенденції на вітчизняних майданчиках. Як повідомив експерт, світові ринки досить "нервово" відреагували на розміщення облігацій Іспанії та Італії, а також публікації змішаної макроекономічної статистики зі США, що збереже вплив на динаміку торгів у п'ятницю.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua