Збитки від повеней в Австралії можуть досягти 1% від ВВП країни


Збитки від повеней в Австралії можуть досягти 1% від ВВП країни

Повені на австралійському континенті, за прогнозами аналітиків, обійдуться країні в 13 млрд дол. або 1% ВВП. Про це повідомляє інформаційне агентство Bloomberg.

Перевищивши очікуваний рівень шкоди, стихійне лихо змусило Резервний банк Австралії (РБА) переглянути рівень інфляції у бік збільшення. За словами економіста корпорації Citigroup Inc в Сіднеї Пола Бреннана, економіка країни не має потрібних резервів. "Все йде до того, що в найближчі 2-3 роки управління ризиком інфляції значно ускладниться", - зазначив експерт.

Унаслідок повеней, зокрема в штаті Квінсленд, за останній тиждень цінова планка на низку продуктів підскочила на 10-20 центів, при цьому, за словами власників магазинів, це ще не межа - більша частина врожаю затоплена, а дорожнє сполучення порушено. Крім продовольчої проблеми, завдано збитків промисловому сектору - повені закупорили частину вугільних шахт і порушили залізничне сполучення. За словами синоптиків, пік повені має припасти на 13 січня.

Повінь у північно-східній частині Австралії почалася в грудні минулого року. Від наслідків стихії вже загинули 22 людини і сотні людей вважаються зниклими без вісті. Австралійці називають це "цунамі далеко від моря".

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua