255
Суд дозволив ФДМ відкласти до 15 квітня повернення "Нортімі" 400 млн грн застави за ОПЗ
— Казна та Політика
Господарський суд м. Києва дозволив Фонду державного майна України (ФДМУ) розстрочити до 15 квітня 2011 повернення компанії "Нортіма" 400 млн грн застави, перерахованих нею для участі у конкурсі із приватизації Одеського припортового заводу (ОПЗ). Про це йдеться у постанові суду, опублікованій в єдиному реєстрі судових рішень.
Суд 6 грудня 2010 задовольнив заяви ФДМУ та відділу примусового виконання рішень департаменту виконавчої служби Міністерства юстиції.
Згідно з повідомленням, були прийняті до уваги необхідність надання часу для встановлення необхідних бюджетних призначень у кошторисі ФДМУ на 2011 р., а також недостатність грошових ресурсів для негайного виконання рішень.
Також суд постановив відстрочку стягнення з ФДМУ до кінця 2011 р. на користь "Нортіми" 2696 тисяч грн за користування заставою, а також 26 тис. грн судових витрат.
Нагадаємо, проблеми із поверненням застави у "Фрунзе-Флори" і підконтрольної групі "Приват" компанії "Нортіма" виникли після скандального провалу конкурсу з продажу Одеського припортового заводу ще у вересні 2009 р.
Нагадаємо, тоді ФДМУ відмовився визнати покупцем компанію "Нортіма", що запропонувала за підприємство 5 млрд грн - на 1 млрд грн більше від стартової ціни. Конкурс був визнаний недійсним за прямим дорученням екс-прем'єр-міністра Юлії Тимошенко. Вона заявила, що запропонована ціна набагато нижча за ту, на яку розраховував уряд, через нібито існуючу змову учасників.
Крім цих двох компаній, у конкурсі брала участь російська компанія "СИБУР Холдинг", афілійована з "Газпромом". Останній заставу повернули практично відразу ж через побоювання погіршення відносин з "Газпромом" напередодні нового опалювального сезону. Решта учасників конкурсу почали судові справи проти держави. "Нортіма" і "Фрунзе-Флора" домоглися визнання їх права вимагати від ФДМУ не лише повернення застави, а й компенсації витрат, а також пені за затримку виплати. "Нортіма" оцінила свої витрати та пеню у 5390 тисяч грн, "Фрунзе-Флора" - в 350 тис. грн. Однак виплати весь час затягувалися держструктурами, які пояснювали це формальними проблемами з оформленням платіжних документів.
Нагадаємо, 15 грудня 2010 в.о. голови ФДМ Микола Рябченко зазначив, що ОПЗ буде виставлено на продаж в 2011 р. і його стартова ціна складе не менше 5 млрд грн.
Також 15 грудня 2010 глава Group DF Дмитро Фірташ заявив, що компанія має намір брати участь у конкурсі з приватизації "Одеського припортового заводу". "Брати участь ми будемо, а яка ціна буде - мені важко сказати. Взагалі давати оцінки за ціною - невдячна справа: буде конкурс", - заявив Фірташ. При цьому, за словами Фірташа, у питанні приватизації ОПЗ більш важливим моментом, ніж ціна, є майбутній його власник.
"Якщо ви подивитесь які укрупнення йдуть на світових ринках, ви зрозумієте, що життя змушує об'єднуватися всіх ... Україні вкрай необхідно захистити свій ринок і свого виробника, який вкрай невигідний як конкурент Російської Федерації з її дешевим газом", - заявив Фірташ.
Він також зазначив, що в України є великий потенціал на ринку мінеральних добрив для с/г.
Крім того, Президент України Віктор Янукович 10 грудня ц.р. скасував заборону на приватизацію енергогенеруючих компаній, серед яких "Одеський припортовий завод".
За матеріалами: РБК-Україна
Поділитися новиною