ДФМ обрав оцінювачем держпакету "Укртелекому" консалтингову фірму "Острів"


ДФМ обрав оцінювачем держпакету "Укртелекому" консалтингову фірму "Острів"

Дооцінку державного пакету акцій ВАТ "Укртелеком" у розмірі 92,79% проведе ТОВ "Консалтингова фірма "Острів" (Київ), яке раніше оцінювало "Аеросвіт", Криворізький гірничо-збагачувальний комбінат окислених руд (КГЗКОР) та Інгулецький ГЗК.

Як повідомили агентству "Інтерфакс-Україна" у Фонді держмайна (ФДМ) України у понеділок, консалтингова фірма "Острів" визнана переможцем конкурсу з відбору оцінювача, який відбувся 6 січня.

На проведення дооцінки відведено 30 днів. Після отримання результатів ФДМ порівняє їх з пропозицією єдиного учасника конкурсу з продажу держпакету акцій "Укртелекому" - ТОВ "ЕСУ" - і обере більшу вартість.

"Пакет акцій може бути викуплений учасником конкурсу з експертної оцінки лише в тому випадку, якщо вона виявиться вищою за ціну, запропоновану учасником конкурсу. Інакше пакет акцій буде куплений за ціною, запропонованою учасником конкурсу", - пояснили у ФДМ наприкінці грудня минулого року.

Як повідомлялося, українська "дочка" австрійської консалтингової компанії EPIC - ТОВ "ЕСУ" - подала єдину заявку на участь у конкурсі із приватизації "Укртелекому", запропонувавши за держпакет суму лише на 10 грн. більшу за стартову - 10,5 млрд грн. При цьому найбільш вірогідні, на думку ринку, інвестори - російське ВАТ "Мобильные ТелеСистемы" і холдинг "СКМ" Ріната Ахметова - відмовилися від участі в конкурсі, вважаючи українського оператора переоціненим.

Через подання лише однієї заявки ФДМ відмінив процедуру конкурсу і призначив додаткову оцінку держпакету.

За словами керівника департаменту оцінної діяльності фонду Михайла Горяйнова, оцінювач при оцінці вартості "Укртелекому" використовуватиме три підходи: прибутковий, витратний і порівняльний. При цьому останній передбачає оцінку ринкової вартості акцій.

"Острів" працює на ринку консультаційних послуг з 1992 року. Компанія є дійсним членом Міжнародної федерації нерухомого майна FIABCI.

Власником 75%-ї частки у статутному капіталі "Острова" є його глава правління, глава ради Українського товариства оцінювачів Олексій Амфітеатров.

Чистий дохід компанії в 2009 році зменшився у 2,8 рази, порівняно із 2008 роком - до 3,66 млн грн. Чистий збиток за підсумками 2009 року склав 49,8 тис. грн. проти чистого прибутку в 157 тис. грн. роком раніше.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:ФДМУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua