Експерти підвели підсумки року на будівельному ринку — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Експерти підвели підсумки року на будівельному ринку

Нерухомість
745
У 2010 році на будівельному ринку була зроблена спроба перейти від експериментів до рішучіших, революційних кроків.
Йдеться про розробку рамкового законопроекту, в основі якого буде закладений перехід до декларативного принципу отримання прав на будівництво для деяких категорій об'єктів будівництва. Як розповіла потралу "Заміська нерухомість" Наталя Доценко-Білоус, старший юрист компанії "Василь Кисиль і Партнери", 15 листопада 2010 року з'явилася версія законопроекту, розробленого під головуванням віце-прем'єр-міністра України Сергія Тігіпка, під назвою "Про регулювання містобудівної діяльності".
На тлі передбачуваного скорочення термінів видачі дозвільних документів передбачається безпрецедентне розширення повноважень Державної архітектурно-будівельної інспекції, її територіальних органів, яке призведе до втручання у господарську діяльність замовників будівництва, стверджує Наталя Доценко-Білоус.
Серед інших очікуваних новацій можна виділити визначення законопроектом статусу "замовника". За певним статусом "замовника" у законопроекті, особа не повинна мати права на земельну ділянку, аби проявити намір здійснити забудову і отримати дозвільні документи на будівництво.
Сильне захоплення декларативним принципом призводить до фактичного узаконення можливості прийняття в експлуатацію неіснуючих об'єктів будівництва, вважає експерт.
Наталя Доценко-Білоус назвала головні досягнення і головні розчарування 2010 року в будівельному законодавстві.
Будівельне законодавство: ТОП-5 досягнень 2010
- Продовження антикризових заходів
- Запровадження проектів доступного житла
- Регламентація порядку встановлення форс-мажорних обставин у будівництві;
- Відміна проектної декларації як обов'язкового виду дозвільних документів для проектів житлового будівництва;
- Спрощення реєстрації об'єктів незавершеного будівництва
Будівельне законодавство: ТОП-5 розчарувань 2010
- заборона на використання коштів у проектах будівництва житла;
- продовження заборони на достроковий вихід інвестора із проектів будівництва житла;
- запровадження державно-приватного партнерства, яке не запрацювало, а створило проблеми для використання договорів спільної діяльності і концесій;
- оренда житла із викупом так і не запрацювала на практиці;
- фактичне скасування принципу "мовчазної згоди" при отриманні дозвільних документів у зв'язку з виключенням із закону України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності" норм, що регламентують порядок його вживання. Рівно три місяці проіснував принцип мовчазної згоди, який вселяє надію у замовників на захист своїх прав в разі, якщо дозвільні органи порушуватимуть терміни видачі дозвільних документів, встановлені законами, підкреслила експерт.
За матеріалами:
Корреспондент.net
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас