Потенційний покупець "Укртелекома" EPIC може перепродати компанію не раніше ніж за 5 років


Потенційний покупець "Укртелекома" EPIC може перепродати компанію не раніше ніж за 5 років

Єдиний претендент на купівлю "Укртелекома" Європейська приватизаційна та інвестиційна корпорація (EPIC - European Privatization and Investment Corporation) може перепродати "Укртелеком" не раніше, ніж за п'ять років. Про це заявив в інтерв'ю Deutsche Welle керуючий партнер корпорації EPIC Петер Ґольдшайдер.

"Це буде не раніше, ніж за п'ять років. У нас чималий досвід реструктуризації підприємств. Це завжди займає більше часу, ніж хотілося би. Тут дуже багато питань соціального характеру. Ми не збираємося нічого ламати через коліно. Будемо думати про вихід з цього активу не раніше, ніж за п'ять років. Якщо взагалі продаватимемо", - зазначив він.

Ґольдшайдер висловив впевненість, що вже за 3-5 років інтерес до "Укртелекому" буде дуже високим.

На запитання про можливості відновити прибутковість українського підприємства, він зазначив, що бізнес-плани будуть розроблені за 2-3 роки.

"Поки говорити про це зарано. Треба спершу дочекатися, чи ми взагалі станемо власниками цього підприємства. Потім ми будемо робити бізнес-плани на найближчі два-три роки, визначатися з менеджментом. У стратегічному плануванні чималу роль відіграватиме узгодження з державними регуляторними органами", - сказав П.Ґольдшайдер.

Нагадаємо, 13 жовтня ФДМУ оголосив конкурс з продажу 92,791% ВАТ "Укртелеком". Початкова ціна становить 10,5 млрд грн, що в 2,4 рази перевищує номінальну вартість.

Раніше Кабмін схвалив умови продажу 92% акцій "Укртелекому". Новий власник компанії повинен забезпечити прибуткову економічну діяльність товариства щодо звіту про фінансові результати на кінець третього фінансового року з дати переходу права власності на пакет акцій. Йому необхідно виконати умови кредитного договору від 2005 р. (компанія взяла у банків Credit Suisse First і Deutsche Bank на 7 років позику на 500 млн дол.) За два роки "Укртелеком" повинен створити виділену систему спеціального зв'язку для потреб державних структур. Власник підприємства зобов'язаний за три місяці виплатити 74,37 млн грн дивідендів за 2007 р. (без урахування пені). Покупець "Укртелекому" протягом двох років буде зобов'язаний профінансувати створення системи державної спеціального зв'язку.

22 грудня ФДМУ оголосив конкурс з відбору оцінювача 92,791% акцій ВАТ "Укртелеком". Незалежна оцінка проводиться у зв'язку з тим, що на конкурс надійшла заявка лише від одного покупця. Конкурс відбудеться у Фонді держмайна України 6 січня 2011 р. о 14:00.

Днем раніше голова ФДМУ Олександр Рябченко заявив, що торгів з приватизації "Укртелекому" не буде, так як заявку подав один учасник-дочірня компанія австрійського концерну Epic ESU. Також О.Рябченко заявив, що компанія Epic є "фінансовим інвестором".

Вчора ТОВ ESU запропонувало за "Укртелеком" ціну 10 млрд 500 млн 10 грн.

"Укртелеком" - найбільший в Україні оператор фіксованого зв'язку, державі належить 92,86%. Компанія була включена в перелік приватизованих у 2007 р. Проте приватизація до цих пір не відбулася. ВАТ "Укртелеком" створено 5 січня 2000 р. До складу товариства входить 33 філії. Чистий збиток ВАТ "Укртелеком" за 9 міс. 2010 р. зменшився в 3,1 рази, до 62 млн 655 тис. грн. відносно 194 млн 814 тис. грн за аналогічний період минулого року.

ТОВ ESU, донька австрійської компанії EPIC, орієнтоване на управління проектами будівництва базових станцій для операторів мобільного зв'язку України. Ця компанія, з 100% іноземними інвестиціями, що успішно працює з грудня 2005 року. Основними напрямками діяльності ESU є: будівництво базових станцій для операторів мобільного зв'язку; монтаж і налагодження обладнання базових станцій; поставка обладнання; інтеграція, експлуатація та розвиток мереж стандартів 3G.

EPIC - приватна інвестиційно-банківська фірма, створена в 1991 р. для надання консалтингових та інвестиційних послуг в процесі проведення приватизації в Центральній і Східній Європі. У липні 2006 р. EPIC став інвестором київської компанії RBScom, яка спеціалізується на обслуговуванні операторів мобільного зв'язку.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua