"Ъ": "Луганськтепловоз" наближається до Росії


"Ъ": "Луганськтепловоз" наближається до Росії

Апеляційний госпсуд Києва вчора прийняв одразу два рішення у спорах про законність приватизації компанії "Луганськтепловоз" - найбільшого виробника локомотивів у країні, повідомив глава представництва компанії "Трансмашхолдинг" в Україні Олег Волошинський. Обидва рішення прийняті на користь російської компанії: суд задовольнив апеляції Брянського машинобудівного заводу (належить "Трансмашхолдингу") на рішення за позовом Фонду держмайна (ФДМ) про розірвання договору купівлі-продажу 76% акцій "Луганськтепловозу", а також кіпрської Mantara Holding про визнання недійсними підсумків конкурсу з продажу держакцій підприємства у червні поточного року.

"Трансмашхолдинг" двічі купував "Луганськтепловоз". Перший раз - в 2007 році, але за позовом "Дніпровагонмашу", підконтрольного групі "Приват" і ТАС, Верховний суд визнав конкурс незаконним. Акції були перераховані на рахунок ФДМ, а фонд мав повернути покупцю $58,5 млн, чого не зробив досі. У червні поточного року конкурс був проведений повторно, і його переможцем знову став "Трансмашхолдинг", який запропонував за підприємство 410 млн грн ($51,8 млн). Але у вересні госпсуд скасував результати за позовом підконтрольної групі "Приват" Ігоря Коломойського Mantara Holding, яка не була допущена до останнього конкурсу. Пізніше Госпсуд за позовом ФДМ визнав недійсним укладений в червні цього року договір купівлі-продажу держакцій "Луганськтепловозу".

За словами представника Mantara Holding В'ячеслава Деришева, компанія продовжить судовий процес і вже готується оскаржити рішення апеляційного суду у Вищому госпсуді. Не збираються відступати і у ФДМ. "Якщо росіяни не заплатять 410 млн грн за 76% акцій "Луганськтепловозу" і близько 90 млн грн штрафних санкцій за прострочення платежу, фонд буде судитися", - заявили в ФДМ. Але в "Трансмашхолдингу" вважають, що вже заплатили за держакції $58,5 млн (464,5 млн грн) ще в 2006 році. Через розбіжності між "Трансмашхолдингом" і ФДМ щодо того, як повинні відбуватися взаєморозрахунки за підсумками двох конкурсів, сторони і ведуть судову тяганину.

Партнер юридичної фірми Magisters Олексій Рєзніков вважає, що тепер "Трансмашхолдинг" отримав можливість вимагати від ФДМ переведення держакцій "Луганськтепловозу" на рахунок компанії: "Якщо ФДМ не зробить цього, російська компанія може подавати вимогу в судовому порядку". Але питання приватизації підприємства - в політичній площині, тому швидко навряд чи вирішиться, вважає керуючий партнер юридичної фірми "Астерс" Олексій Дідковський.

Аналітик ІК Dragon Capital Таїсія Шепетко зазначає, що вчора завдяки очікуванням позитивного для "Трансмашхолдингу" рішення в судовому спорі акції "Луганськтепловозу" значно зросли на фондовій біржі. На Українській біржі акції подорожчали на 10,76% і посіли 13-е місце за обсягом торгів (4,36 млн грн). "Державі буде складно знайти більш ефективного власника 'Луганськтепловозу', ніж 'Трансмашхолдинг', який зможе забезпечити заводу доступ до перспективного російського ринку", - зазначає пані Шепетко. За 11 місяців поточного року "Луганськтепловоз" реалізував 58 секцій тепловозів, 50 з яких були поставлені в Росію.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua