"Ъ": Вимоги НБУ до капіталу банків визнані незаконними


"Ъ": Вимоги НБУ до капіталу банків визнані незаконними

Окружний адміністративний суд Києва визнав незаконними вимоги Національного банку до кредитних установ підвищити регулятивний капітал до мінімального рівня в 120 млн грн, а також запроваджене НБУ обмеження прав недокапіталізованих банків з нарощення депозитного портфеля. Недійсними визнано пункти 2, 4 і 6 постанови НБУ №273, що діє з 17 липня. Підставою для відповідного рішення суду стали процесуальні порушення і незаконність окремих норм документа.

"Суд прийняв рішення ґрунтуючись на тому, що був порушений порядок прийняття постанови, оскільки Нацбанк не повідомив про нього суб'єктів ринку за місяць. Крім того, суд визначив наявність колізій у визначенні повноважень Нацбанку, який не має права встановлювати розмір капіталу шляхом, який суперечить закону "Про банки і банківську діяльність", - повідомив заступник голови правління Міжнародного інвестиційного банку Юрій Білоконь, який виступав у суді на стороні невеликих банків. Мінімальний регулятивний капітал кредитних установ раніше становив 75 млн грн.

Рішення суду ще не набрало чинності.

"Суд задовольнив всі наші вимоги. Але поки постанова Нацбанку є чинною, все буде залежати від того, чи відкличе її регулятор або оскаржуватиме судове рішення. Якщо НБУ подасть апеляцію, ми будемо продовжувати захищати інтереси банків", - повідомив президент Асоціації українських банків Олександр Сугоняко. У НБУ не змогли розповісти про свої плани, оскільки не знайомі з рішенням суду, яке отримають через п'ять днів. "Потім вирішимо, чи будемо його оскаржувати", - заявив директор юридичного департаменту Нацбанку Віктор Новиков.

Дрібні банки задоволені тим, що суд підтвердив незаконність рішення НБУ про підвищення вимог до регулятивного капіталу до 1 січня 2012 року. "Це рішення сприятливо позначиться на нас та інших банках. Не виключено, що криза буде продовжуватися і вимоги Нацбанку будуть рости, але цього ніхто не витримає", - сказав голова правління банку "Національний Кредит" Павло Пащенко. Великі банки не згодні з цим судовим рішенням, бо воно знову збільшить конкуренцію на ринку депозитів.

"Процес докапіталізації банківської системи відкладається, хоча вона необхідна. Ми йдемо в Європу і все одно будемо рухатися в цьому напрямку, але не зараз", - вважає голова правління Правекс банку. За прогнозами банкірів, Національний банк буде відстоювати свою позицію.

"Рішення суду не піде на користь системі. Раніше докапіталізація була нормою закону, а банкіри пролобіювали відстрочку її введення. Україні потрібна сильна кредитоспроможна банківська система, яка може витримати високі темпи економічного зростання. Слабкі дрібні банки нікому не потрібні. Думаю, НБУ звернеться до суду вищої інстанції і буде наполягати на збереженні цієї норми", - повідомив старший радник Альфа-банку, член ради НБУ Роман Шпек.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua