НБУ не хоче ліквідувати банки — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

НБУ не хоче ліквідувати банки

Казна та Політика
253
Державною програмою соціально-економічного розвитку України на 2010 р. передбачена передача функцій нагляду від центрального банку України Фонду гарантування вкладів фізичних осіб. Відповідний проект закону знаходиться на розгляді в Адміністрації президента.
На думку представників Кабміну, необхідно, щоб фонд не просто виплачував зобов'язання ліквідованих банків, а й брав участь у розробці плану виведення банків з ринку. Відповідно до нової моделі нагляду за банками, від НБУ до Фонду гарантування можуть перейти такі функції, як реєстрація та ліцензування банків, регулювання, пруденційний нагляд, застосування заходів впливу до проблемних банків.
"Розширення повноважень Фонду гарантування вкладів необхідно, тому що він несе відповідальність і перед суспільством, і перед державою за мінімізацію ризиків, а також відповідальність за фінансову стабільність і за мінімізацію своїх власних втрат при виплаті вкладів прогорілих банків", - говорить старший фахівець з фінансових питань Світового банку Анжела Пригожина.
Дивно, але НБУ згоден з тим, щоб віддати свої повноваження з тимчасового адміністрування та ліквідації фонду. Регулятор навіть готовий піти на зміни в законі "Про банки і банківську діяльність". "Робота з проблемними та ліквідованими банками, особливо в період кризи, забирає багато і часу, і людських ресурсів, оскільки процедура з виведення банку з ринку передбачає дуже велике адміністрування цього процесу", - пояснює директор юридичного департаменту НБУ Віктор Новиков. Тим самим, за його словами, Нацбанк відволікається від своєї основної функції - регулювання системи.
Втім, Новиков зовсім не виступає за те, щоб віддати функцію нагляду за банківською системою фонду. "Діюча система регулює ринок таким чином, що ми фактично в пожежному порядку виводимо банки з ринку. А новий законопроект передбачає, що НБУ тепер може зосередитися на проблемах банків ще на стадії виникнення проблем", - говорить Віктор Новиков.
Банкіри проти того, щоб фонду віддали функцію тимчасового адміністрування та ліквідації банків. "У моєму розумінні банківський нагляд - це супровід Національним банком банківської установи протягом усього його життєвого циклу, від моменту створення до моменту ліквідації", - говорить голова правління Дочірнього банку Сбербанку Росії Ігор Юшко. За його словами, насправді з прийняттям цього закону нічого не зміниться, оскільки нічого нового (ані нових ідей, ні нових поглядів) банкір в передачі функцій не бачить.
"Потрібно погодитися з тим, що міняти ті функції, які має Національний банк, не має сенсу", - резюмує голова правління банку "Фінанси та кредит" Володимир Хливнюк. На його думку, набагато важливіше змінити систему управління тими ресурсами, які є у Фонді гарантування вкладів. А ще краще - створити спеціальне агентство з тимчасового адміністрування та ліквідації банків.
За матеріалами:
Экономические Известия
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас