Литвин підписав і направив в АП новий Податковий кодекс — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Литвин підписав і направив в АП новий Податковий кодекс

Казна та Політика
497
Голова Верховної Ради України (ВР) Володимир Литвин сьогодні підписав і направив до Адміністрації Президента України (АП) нову редакцію Податкового кодексу України, прийняту 2 грудня з урахуванням пропозицій Президента України. Про це повідомляє офіційний сайт ВР.
Також Литвин підписав і направив до Адміністрації Президента закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з ухваленням Податкового кодексу України".
Зокрема, своїми змінами ВР скасувала низку положень Податкового кодексу, які, на думку Президента, порушують конституційні права і свободи громадян, зокрема гарантії захисту громадянами своїх прав і свобод, право власності і ведення підприємницької діяльності, а також які вносять дисбаланс до прав і обов'язків платників податків і контролюючих органів.
Крім того, ВР надала право малому бізнесу обирати в якій формі, паперовій або електронній, надавати податкову звітність (великий і середній бізнес повинні будуть надавати її в електронному вигляді).
В своїх пропозиціях Президент України також пропонував залишити без змін діючу систему спрощеного оподаткування в новому Податковому кодексі. "Запроваджуючи суттєві зміни у застосуванні спрощеної системи оподаткування, кодекс не встановлює належних гарантій захисту прав фізичних осіб - платників єдиного податку у перехідний (трансформаційний) період. Так, для суб'єктів спрощеної системи оподаткування, які мають адаптуватися до запроваджуваних Кодексом нових правил ведення обліку, не врегульовано питання, наприклад, обмеження частоти перевірок, водночас передбачено недостатній період часу (лише півроку) для застосування штрафних санкцій на рівні, що не має карного характеру.
Таким чином, відповідними положеннями кодексу порушуються норми чинної Конституції України щодо гарантування права на підприємницьку діяльність, забезпечення державою захисту конкуренції у підприємницькій діяльності (стаття 42), щодо недопущення звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод при прийнятті нових законів (стаття 22). Для уникнення таких ризиків вважаю за необхідне зберегти чинну спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва і пропоную главу 1 розділу ХІV (спеціальні податкові режими, спрощена система) кодексу виключити", - зазначається в документі.
За матеріалами:
РБК-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас