П'ятиповерхові "хатинки" українських багатіїв узаконять — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

П'ятиповерхові "хатинки" українських багатіїв узаконять

Нерухомість
1969
У найближчі дні в Раді буде зареєстрований, а протягом грудня прийнятий, проект закону "Про регулювання містобудівної діяльності", який Микола Азаров вже встиг назвати "революційним". Даючи таку характеристику документу, прем'єр мав на увазі скорочення термінів оформлення дозвільної документації і загальне скорочення необхідних дозвільних документів. Проте, "революційність" цього документа зовсім в іншому. Законопроект спростить життя не лише забудовникам, але й деяким прошаркам українського суспільства.
Так, в проекті закону не забули і про легалізацію самовільного будівництва, яке сьогодні застосовується лише для приватних житлових будинків садибного типа, побудованих без дозволу на виконання будівельних робіт.
До слова, можливість легалізувати незаконно побудований приватний будинок вже дозволила уряду відзвітувати про підйом в будівництві за підсумками поточного року. Так в Мінрегіонбуді прогнозують, що в 2010 році по країні буде введено в експлуатацію 8,5-9 млн кв. м житла проти 6,4 млн кв. м в 2009 році. Проте якщо прибрати частку легалізованих домобудів, то показники зменшаться до рівня минулого року. "На сьогоднішній день ми ввели 7,4 млн кв. м житла разом з об'єктами узаконення, тобто приблизно 4,3 млн кв. м житла без узаконення. У 2009 році ми всього ввели 6,4 млн кв. м житла і плануємо, що цього року введемо 6,5-6,6 млн кв. м", - заявив вчора заступник міністра регіонального розвитку і будівництва Дмитро Ісаєнко. Очевидно, наступного року за офіційною статистикою варто чекати ще більшого зростання введення житла в експлуатацію.
Заступник міністра уточнив, що законопроект передбачає продовження практики легалізації самобудів на 2011 рік. Проте при цьому під легалізацію нібито підпаде новий вид будівель: об'єкти соцкультпобуту, бази відпочинку, піонерські табори і об'єкти житлового будівництва до п'яти поверхів.
Між тим, в тексті проекту закону, розміщеного 25 листопада на одному з будівельних веб-сайтів, можна прочитати, що легалізація поширюється лише на незаконно побудовані приватні житлові будинки садибного типу, дачні і садові будиночки, а також громадські будівлі першої і другої категорій складност, які за діючими будівельними нормами не передбачають жодного житла.
Ймовірно, до тексту документа за минулий тиждень була внесена правка, що передбачає легалізацію п'ятиповерхових житлових будинків. Проте відкритим залишається питання: чи багато в Україні п'ятиповерхових самобудів?
Відомий Сімферопольський прецедент, коли Залізничний районний суд столиці Автономії виніс в квітні поточного року ухвалу про знесення самовільно зведеної п'ятиповерхової будівлі в центрі міста. Господарем багатоквартирного будинку був громадянин Туреччини.
До речі, в сусідній Росії не перший рік періодично розгораються скандали із багатоповерховими самобудами. Схема досить проста. Фізособа купує у власність земельну ділянку з категорією під індивідуальне житлове будівництво або під ведення особистого підсобного господарства, і починає будувати на ній будинок без дозвільної документації (офіційно отримати дозвіл на будівництво багатоповерхового житлового будинку на землях цих категорій неможливо). Пізніше через ріелторські контори запускається реклама нового житла за цінами нижче ринкових. Договір з покупцем складається таким чином, що забудовник несе мінімум відповідальності, ріелтор взагалі жодної, а покупець повинен заздалегідь сплатити вартість квартири, яка в договорі визначається, як доля в будівництві будинку. У результаті після новосілля він отримує проблеми із підведенням інженерних мереж до будинку, неможливість продати тільки що куплену квартиру (за договором це доля в будинку, продаж якої може здійснюватися з відома останніх пайовиків) і, врешті-решт, абсолютно законне судове рішення про знесення самобуду.
Втім, повідомив президент Асоціації фахівців з нерухомості України Сергій Злидень, такими п'ятиповерховими самобудами можуть бути всього лише триповерхові котеджі. за будівельними нормами, що діють, висота житлових приміщень від підлоги до стелі має бути не менше 2,5 м, а в районах із середньомісячною температурою липня +21˚С - не менше 2,7 м. Проте частенько в елітних котеджах цей показник істотно завищується. Таким чином, хороший заміський котедж з трьома поверхами і надбудовою для мансарди за нормами відповідатиме саме п'ятиповерховій житловій будівлі. Хто саме в країні в змозі побудувати таку "хатинку" без дозволу на будівництво вголос, як правило, не говорять.
За матеріалами:
Коментарі
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас