Wikileaks: Постачання російського газу до ЄС і в Україну частково залежать від мафії


Wikileaks: Постачання російського газу до ЄС і в Україну частково залежать від мафії

Американські дипломати отримали інформацію, за якою постачання газу із Росії до Європейського Союзу та України частково залежать від російської мафії, пише британська газета "Гардіан" із посиланням на опубліковані сайтом Wikileaks секретні документи держдепартаменту США.

"Вже давно висуваються припущення, що ватажок російської мафії Семен Могилевич таємно отримав частку у зареєстрованій у Швейцарії RosUkrEnergo", - пише "Гардіан".

Таку інформацію американським дипломатам надав співвласник RosUkrEnergo Дмитро Фірташ. "В ході конфіденційної бесіди з послом США в Україні Уільямом Тейлором він визнав, що в його газовому бізнесі "реальну силу" представляє саме С.Могилевич. За даними Wikileaks, Д.Фірташ також заявив, що в Україні в 1990-і роки було неможливо займатися бізнесом без укладання операцій з різними злочинними угрупуваннями.

"Він визнав, що у нього є зв'язки із представником російського кримінального світу С.Могилевичем, і підкреслив, що перш ніж почати свій бізнес, йому потрібно було отримати схвалення у нього", - говориться у звіті американського посла за підсумками зустрічі з українським підприємцем.

"США вважають, що Могилевич - один із найсильніших ватажків мафії у світі. У Вашингтоні упевнені, що в 1990-і роки він створив найсильніше злочинне угрупування Східної Європи. Він фігурує в списку ФБР 10 найбільш розшукуваних втікачів: вважається, що С.Могилевич причетний до операції, що принесла багатомільйонний дохід, пов'язаної із компанією, яка базується в Пенсильванії", - відзначає "Гардіан".

"Інтерфакс" доки не має в своєму розпорядженні коментарів адвокатів Могилевича з приводу цих публікацій у британській пресі.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua