Ставки вгору — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Ставки вгору

Валюта
772
Міністерство фінансів України другий тиждень поспіль не може розмістити жодної облігації держпозики, хоча до цього впродовж всього року Мінфін з успіхом проводив аукціони із первинного розміщення ОВДП. Сьогодні покупці згодні на прибутковість мінімум 10% річних, тоді як орієнтир Мінфіну 6,75% річних.
Директор казначейства "Райффайзен Банку Аваль" Володимир Кравченко говорить, що відсутність попиту на ОВДП свідчить про те, що покупців не влаштовують ставки прибутковості, які сьогодні пропонує Мінфін.
"Відсоткові ставки зросли - в першу чергу, на міжбанківському ринку (тижневі ресурси зараз торгуються по 3-5%, місяць - 6-9%). Банки вже багато купили паперів і тепер чекають, що Мінфін підвищуватиме прибутковість. У свою чергу Мінфін на це поки не йде, оскільки дуже довго домагався зниження ставок із держборгу", - пояснює Володимир Кравченко.
А коливання ставки міжбанківського кредитування KievPrime в жовтні-листопаді свідчать про постійне зростання попиту на короткострокові ресурси (строком на тиждень і місяць). "Це сигнал про те, що ліквідність почала виходити із банківської системи, - говорить банкір.- Причини: відновлення кредитування, квартальні податкові виплати і зростання попиту на валюту як на готівковому, так і на безготівковому ринках".
За словами керівника групи радників глави НБУ Валерія Литвицького, в листопаді центробанк вже продав валюти на $460 млн. більше, ніж купив. Схожих втрат золотовалютні резерви країни зазнали і в жовтні - $496 млн.
Продажі валюти могли б бути ще більшими, якби Нацбанк одночасно не вилучав у банків ліквідність адміністративними заходами - вимагаючи швидкого погашення кредитів рефінансування. "Нацбанк ставить перед собою мету добитися швидкого повернення рефінансування (це, до речі, обумовлено і в меморандумі з МВФ). Чим знімає спекулятивний навіс із валютного ринку", - говорить голова правління банку "Хрещатик" Дмитро Гриджук.
В таких умовах, аби продовжувати фінансування дефіциту державного бюджету за рахунок позик, Мінфін буде змушений підвищувати ставки із держоблігацій, вважають банкіри. За оцінками Володимира Кравченка, в поточних умовах, аби повернути інтерес інвесторів до держборгу, Мінфін повинен підняти ставки до 12-13% річних (із середньострокових паперів - від двох років і вище).
Однак у Мінфіні говорять, що робити цього доки не будуть. "Ми розраховуємо на гроші МВФ - валюту, яку зможемо продати на ринку, або НБУ, - і залучити гривну на покриття дефіциту", - повідомило джерело у міністерстві. Банкіри вважають, що Мінфін в своїх чеканнях обманюється. "Якщо відновлюється кредитування, банки повертають рефінансування, нової рекапіталізації не буде, а попит на валюту перевищуватиме пропозицію - то звідки в системі візьмуться вільні ресурси?" - дивується керівник казначейства великого банку.
За матеріалами:
Экономические Известия
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас