Інтерпол оголосив у розшук засновника WikiLeaks Ассанджа


Інтерпол оголосив у розшук засновника WikiLeaks Ассанджа

Засновник сайту WikiLeaks, чиї сенсаційні викриття розбурхали міжнародну громадськість, оголошений в міжнародний розшук організацією Інтерпол, передає РБК із посиланням на ВВС.

Це означає, що всі 188 країн, що входять до Інтерполу, в разі виявлення Ассанджа повинні зробити всі заходи для його арешту на підставі міжнародного ордера.

Раніше ордер на арешт Ассанджа видала прокуратура Швеції. У цій скандинавській країні скандально відомого автора підозрюють у зґвалтуванні, домаганнях і незаконному застосуванні сили відносно жінки.

Сам Ассандж звинувачення заперечує і стверджує, що подібне переслідування є реакцією на публікації його сайту.

В самій Австралії, громадянином якої є Ассандж, в даний час проводиться спеціальне розслідування, покликане встановити, чи порушує місцеве законодавство листопадова публікація сайтом WikiLeaks секретних документів і які заходи слід прийняти відносно засновника сайту.

В даний час місцезнаходження Ассанджа залишається невідомим.

Відзначимо, уряд Еквадору запросив засновника сайту Wikileaks Ассанжа приїхати до цієї південноамериканської країни жити і читати лекції. Заступник міністра закордонних справ Еквадору Кінто Лукас високо оцінив діяльність Дж.Ассанжа і запропонував йому право на проживання в країні без всяких умов.

Свою скандальну серію викриттів сайт WikiLeaks почав із публікації секретних матеріалів, що стосуються військових дій США і їх союзників в Афганістані і Іраку. В результаті до широкої публіки донесли деякі подробиці цих кампаній. Зокрема, в опублікованих матеріалах говорилося про невиправдані жертви серед мирного населення, тортури, які застосовувались до затриманих за підозрою у тероризмі, і про невдалий хід кількох операцій. В кінці листопада сайт розсекретив чергову серію матеріалів уряду США. У відкритому доступі виявилися документи Держдепартаменту (у тому числі листування американських дипломатів), частина яких помічена грифом "таємно".

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua