ЄБРР виділив Укравтодору кредит в 450 млн дол. на 15 років


ЄБРР виділив Укравтодору кредит в 450 млн дол. на 15 років

Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) надав державний кредит на суму 450 млн євро Державній службі автомобільних доріг України (Укравтодор) для фінансування капітального ремонту і реконструкції доріг на підходах до Києва, які є частиною європейських і національних транспортних коридорів на території України. Очікується, що на додаток до фінансування від ЄБРР, що складається з двох траншів, буде надано кредит на аналогічну суму від Європейського інвестиційного банку, повідомляє прес-служба ЄБРР.

"Цей проект в секторі дорожньої інфраструктури знаменує десятиріччя успішної співпраці між банком та Укравтодором, протягом якого ЄБРР надав 375 млн євро у вигляді трьох кредитів на капітальний ремонт і реконструкцію майже 700 км траси M06. Це одна з ключових магістралей країни, які є частиною III-го та V-го пан'європейських коридорів і зв'язує українську столицю з ЄС, модернізація якої буде завершена в рамках нового проекту ", - йдеться в повідомленні.

У повідомленні говориться, що успішне впровадження проекту сприятиме економічному зростанню за рахунок поглиблення регіональної інтеграції і поліпшення транспортного сполучення. Проект також дасть поштовх у підготовці країни до проведення фінальних матчів Євро-2012.

"На додаток до капітальних інвестицій, проект передбачає пілотне впровадження орієнтованих на результат контрактів у сфері ремонту й утримання доріг, що буде сприяти підвищенню конкуренції та ефективності. Банк також продовжить надавати підтримку Укравтодору у питаннях реформування системи фінансування галузі та управління дорожньої мережею", - говориться в повідомленні.

В свою чергу, перший заступник голови "Укравтодору" Євген Прусенко заявив, що кредит виділений на 15 років на 4-річних пільгових умовах. Кредитна ставка становить ЄВРОЛІБОР +1%. "Це дуже привабливі умови, зважаючи на те, яка зараз ситуація на фінансових ринках. Кредитні кошти спрямовані на реконструкцію та ремонт близько 400 км доріг", - наголосив Є.Прусенко. "Після заключення контракту підрядник виконує роботи, об'єм і якість перевіряє інженер-резидент, передає їх в "Укравтодор". Перевіряє наша група управління проектом, далі - "Укравтодор" передає матеріали в Мінфін. Там також перевіряють, і після цього банк (ЄБРР) напряму виділяє кошти за виконані роботи підряднику. Гроші "Укравтодору" не перераховуються. Ми лише працюємо, як замовник щодо якості та обсягу виконаних робіт", - підкреслив Є.Прусенко.

За даними на 1 листопада 2010 р., ЄБРР узяв зобов'язання щодо надання інвестицій на суму більше 5,3 млрд євро в рамках 206 проектів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua