В Росії можуть заборонити продаж недобудованого житла — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

В Росії можуть заборонити продаж недобудованого житла

Казна та Політика
361
Мінрегіон Російської Федерації розглядає можливість скасування закону про пайове будівництво, повідомив директор департаменту житлового відомства Станіслав Прідвіжкін. Ліквідація пайового будівництва дозволить уникнути в майбутньому проблеми ошуканих пайовиків, а те, що громадяни більше не зможуть фінансувати будівництво, не позначиться на обсягах житлового будівництва - забудовники повинні кредитуватися в банках, а не позичати у населення, розмірковує Прідвіжкін.
Після скасування закону про пайове будівництво раніше укладені договори будуть діяти, але нові укладати буде заборонено, уточнює він.
Забудовники повинні продавати готове житло і через 5-10 років ми до цього прийдемо, згоден з колегою заступник міністра регіонального розвитку Костянтин Королевський. Закон, за його словами, планується не скасовувати, а "вдосконалювати в цьому напрямку".
Закон "Про пайову участь у будівництві багатоквартирних будинків і інших об'єктів нерухомості" діє з 2005 року. Він заборонив девелоперам брати гроші за квартиру до отримання дозвільних документів, зобов'язав їх прописувати в договорі терміни і неустойки, а також реєструвати договір, щоб виключити подвійні продажі.
Однак свободу договору ніхто не скасовував, а ступінь відповідальності ніде не була передбачена, і забудовники знайшли обхідні шляхи. У червні цього року набрали чинності поправки до закону, згідно з якими операції з житлом, що супроводжуються залученням коштів громадян і виникненням у майбутньому права власності, повинні укладатися тільки за законом про пайове будівництво.
Забудовники не поспішають виконувати закон, стверджує депутат Держдуми Олександр Коган. Незважаючи на мільйонний штраф за укладення кожного незаконного договору, вони продовжують залучати гроші громадян за сірими схемами, нарікає він. За його словами, зараз в Росії близько 100 000 ошуканих пайовиків.
Свою ідею Мінрегіон з іншими міністерствами і з урядом поки не погоджував. На думку директора департаменту Мінекономрозвитку Андрія Івакіна, скасовувати закон про пайове будівництво, не пропонуючи нічого натомість, не можна. Законодавство у цій сфері потрібно розвивати у бік кооперативів, в них права учасників захищені краще.
Скасування призведе до зникнення дрібних девелоперів - лише великі компанії здатні залучати дешеві кредити.
Прагнути до скасування пайового будівництва потрібно, але скасовувати його одномоментно не можна - зупиниться все житлове будівництво, адже пайовики забезпечують 60-70% витрат забудовників, коментує президент Інституту економіки міста Надія Косарєва. Банки кредитують девелоперів неохоче, мінімум під 12%.
"Влада повинна запропонувати реальну альтернативу. В іншому випадку будівництва без грошей пайовиків зупиняться, бо залучити сьогодні банківське проектне фінансування дуже складно", - попереджає гендиректор концерну "Крост" Олексій Добашин.
За матеріалами:
Відомості
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас