Швейцарський банк UBS запідозрили у зв'язках з махінаціями Медоффа


Швейцарський банк UBS запідозрили у зв'язках з махінаціями Медоффа

Швейцарському банку UBS AG пред'явлені звинувачення в обізнаності з фінансовими махінаціями фонду Бернарда Медоффа, повідомляє РБК з посиланням на Reuters.

У поданому в Манхеттенський суд з банкрутств позові міститься вимога про компенсацію збитку, завданого жертвам фінансової піраміди, у розмірі 2 млрд доларів.

Позов був поданий адвокатом Ірвінгом Пікардом, якого суд призначив опікуном постраждалих в результаті махінацій Медоффа. 107 сторінок позову включають 23 звинувачення в неправомірних діях швейцарського банку. Крім UBS, в позові фігурує також група фізичних та юридичних осіб.

За словами Пікарда, UBS супроводжував діяльність різних донорських фондів, виступаючи їх спонсором, депозитарієм та управителем. Ці фонди були безпосередньо пов'язані з Bernard L. Madoff Investment Securities LLC. Адвокат підкреслив, що UBS перешкоджає розкриттю деталей, які б підтвердили обізнаність банку у злочинних задумах Медоффа. У свою чергу UBS називає висунуті проти нього звинувачення необґрунтованими. Банк має намір спростувати їх у суді.

Нагадаємо, в грудні 2008 р. в США була викрита найбільша в історії фінансова піраміда, яку створив і очолив Б.Медофф - колишній голова ради директорів біржі NASDAQ і засновник інвестиційної компанії Bernard L. Madoff Investment Securities LLC.

"Піраміда" Медоффа функціонувала не менше 20 років, а втрати інвесторів від шахрайства оцінюються в 65 млрд дол. Під час судового процесу Б. Медофф визнав себе винним і покаявся перед постраждалими від нього вкладниками. Пікард подав близько 20 позовів із запитом на повернення 17,5 млрд дол. із коштів фондів-донорів, друзів і членів сім'ї Медоффа, проте поки зміг повернути жертвам махінацій лише 1,5 млрд дол.

Медофф був засуджений судом до 150 років ув'язнення і відбуває свій термін у федеральній в'язниці Північної Кароліни. Навіть якщо легендарний аферист буде зразково поводитися у в'язниці, достроково вийти на волю він зможе лише в 2139 році, коли йому виповниться 201 рік.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua