Путін: РФ закликає до створення єдиного енергокомплексу Європи


Путін: РФ закликає до створення єдиного енергокомплексу Європи

Росія закликає до створення єдиного енергокомплексу Європи. Таку позицію висловлює прем'єр-міністр РФ Володимир Путін у своїй статті "Росія і Європа: від осмислення уроків кризи - до нової порядку партнерства", опублікованій в газеті Suddeutsche Zeitung, повідомляє РБК.

Стаття, в якій міститься ряд пропозицій щодо розвитку співробітництва Росії і ЄС, приурочена до майбутнього участі глави російського уряду в організованому цим виданням IV щорічному економічному Форумі керівників і топ-менеджерів провідних німецьких компаній.

Як зазначає В.Путін, ідея про створення єдиного енергокомплексу Європи "буквально стукає у двері". "Останні роки тема взаємодії Росії і ЄС у сфері енергетики привертала до себе підвищену увагу і, прямо скажемо, була надто політизована. Аж до того, що Росії приписували намір використовувати поставки нафти і газу для вирішення якихось політичних завдань, що, звичайно, не мало ніякого відношення до дійсності. Правда полягає в тому, що після розпаду СРСР Росія позбулася прямого виходу на найбільші експортні ринки. Виникла проблема країн-транзитерів з їх прагненням використовувати своє монопольне становище для отримання односторонніх переваг. Звідси відомі конфлікти. Зрозуміло, така ситуація не відповідала інтересам Росії, так і споживачів наших енергетичних ресурсів", - пише В.Путін.

Як зазначається у статті, саме тому найбільші європейські енергетичні компанії і уряди багатьох європейських країн, включаючи Німеччину, підтримали російські плани будівництва газопроводів по дну Балтійського моря ("Північний потік") і Чорного моря ("Південний потік"). "Після введення в експлуатацію цих маршрутів європейський континент отримає диверсифіковану і гнучку систему газопостачання. І переконаний, усі надумані проблеми в енергетичній сфері залишаться в минулому", - відзначає глава російського уряду.

На його думку, головне для Росії та країн ЄС - навчитися "на ділі враховувати стратегічні інтереси один одного". "Чого не скажеш про логіку "Третього енергопакету" ЄС. При всіх благих намірах він породжує серйозні ризики в енергетичному господарстві Європи. Через кілька років замість конкурентного ринку ми можемо отримати занепалу інфраструктуру, дефіцит енергоресурсів, а значить, і високі ціни для європейських споживачів. Не хотілося б, щоб провали регулювання в газовій галузі призвели до нової кризи - на цей раз енергетичного", - пише В.Путін.

Він пояснює, що сенс нового енергетичного договору, який пропонує Росія, полягає в тому, щоб повернутися до вибудовування рівноправних і збалансованих відносин між постачальниками, споживачами і транзитерами енергоресурсів. "Об'єднавши зусилля, ми зможемо не тільки торгувати енергоресурсами, а й провести обмін активами, спільно працювати на всіх етапах технологічного ланцюжка від розвідки і видобутку енергоресурсів, до їх постачання кінцевому споживачу. Також ми закликаємо до співпраці в галузі підготовки кадрів для енергетики і створення інжинірингових центрів, у реалізації проектів у сфері енергоефективності, енергозбереження та використання поновлюваних джерел енергії", - підкреслює прем'єр-міністр.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua