Кожній десятій українській родині не вистачає грошей навіть на їжу — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Кожній десятій українській родині не вистачає грошей навіть на їжу

Казна та Політика
2085
Практично кожен другий українець констатує погіршення свого матеріального становища в останні півроку.
Про це свідчать результати соцопитування “Українського демократичного кола”, передані УНІАН.
Значна частина населення (45,8%) констатує погіршення свого матеріального становища за останні півроку. При цьому практично така ж кількість громадян (46,5%) відзначила, що їх матеріальне становище не змінилося. І лише 6,8% вважають, що їх матеріальне становище покращилось. Не змогли визначитися 0,9%.
На погіршення матеріального становища за останніх півроку вказує більша частина населення в Західному і Центральному регіонах (відповідно, 51% і 54,2%), ніж у Південному і Східному регіонах (відповідно, 36,9% і 40,1%). І, навпаки, на поліпшення матеріального становища вказує більша частина населення в Південному і Східному регіонах (відповідно, 9,5% і 8,8%), ніж у Західному і Центральному регіонах (відповідно, 4,2% і 4,7%).
Результати опитування свідчать, що кожній десятій українській сім'ї (10,5%) не вистачає грошей навіть на їжу, а відносній більшості (41,2%), хоч і вистачає грошей на їжу, але купувати одяг або взуття вже складно. При цьому абсолютну більшість населення України (96,7%) в тій або іншій мірі хвилює зростання цін. Не хвилює зростання цін 3% громадян, а 0,3% опитаних не змогли визначитися.
Відносна більшість громадян (46%) вважає, що головним винуватцем нинішнього стрімкого зростання цін є як нинішня, так і попередня влада однаковою мірою. В той же час частина громадян, які вважають головним винуватцем зростання цін нинішню владу, є більше, ніж тих, хто звинувачує в цьому попередню владу - відповідно, 21,9% і 16,2%. При цьому 11,8% дотримується думки, що зростання цін - це об'єктивний наслідок світової кризи, а 4,1% не змогли визначитися.
“Українське демократичне коло” на замовлення Інституту політики 2-8 листопада 2010 року провело всеукраїнське опитування. Вибіркова сукупність представляє доросле населення України і охоплює всі регіони країни. За місцем проживання опитано 1200 респондентів у віці від 18 років і старше. Статистична погрішність вибірки без врахування дизайн-ефекту з достовірністю 0,95 не перевищує ±2,9%.
За матеріалами:
УНІАН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас