Литвицький: Тенденція зменшення негативного сальдо інтервенцій НБУ зміцнюється


Литвицький: Тенденція зменшення негативного сальдо інтервенцій НБУ зміцнюється

Національний банк України з початку листопада придбав валюту на суму більше $500 млн (у доларовому еквіваленті), що більш ніж удвічі перевищує жовтневий показник ($237 млн), повідомив агентству "Інтерфакс-Україна" керівник групи радників глави НБУ Валерій Литвицький.

"Я прогнозую, що сальдо операцій Нацбанку цього місяця буде кращим, ніж у жовтні, і ця тенденція посилюватиметься", - зазначив він.

Литвицький нагадав, що у вересні негативне сальдо склало $600 млн, а в жовтні - $496 млн.

Він уточнив, що в середу Нацбанк придбав на ринку євро на суму, еквівалентну $113 млн, тоді як продаж валюти цього дня був на чверть меншим. "Ми працюємо на ринку обома руками, продаючи валюту, коли потрібно", - сказав радник глави НБУ, зазначивши, що завдяки інтервенціям валюти центральний банк може регулювати ліквідність на ринку.

Литвицький також підкреслив, що вся валюта, яку НБУ купує, отримується на валютному ринку, а якісь інші припущення не відповідають дійсності.

Керівник групи радників глави НБУ додав, що з початку листопада зміна курсу гривні склала лише близько 0,1%.

"Коливання курсу такі, що не ставлять перед нами питання про інверсію (переворот) в нашій валютно-курсовій політиці. Курс рухається релевантно макроекономічній ситуації. Ми розуміємо ринок, і я відчуваю, що ринок розуміє нас", - підкреслив Литвицький.

За його словами, Нацбанк вже володіє інформацією про платіжний баланс за жовтень і приблизно розрахував, як розвиватиметься ситуація до кінця року. Окрім того, в НБУ враховують, що економічне зростання набирає сили: за підсумками 10 місяців ВВП збільшився на 4,8%, а зростання експорту, як і раніше, вимірюється двозначними величинами.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Валюта
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua