НБУ: Зростання економіки України в жовтні прискорилося до 5,6%


НБУ: Зростання економіки України в жовтні прискорилося до 5,6%

Зростання економіки України в жовтні 2010 року прискорилося до 5,6%, що дозволило за підсумками 10 місяців довести цей показник до 4,8% по відношенню до аналогічного періоду 2009 року, повідомив Національний банк України (НБУ) на офіційному веб-сайті.

"З урахуванням високої бази порівняння четвертого кварталу минулого року ми очікуємо певного сповільнення темпів зростання в річному вимірі в листопаді-грудні, що дозволить досягти зростання ВВП за результатами року не менше 4%", - наголошується в повідомленні.

Як нагадує Нацбанк, зростання реального ВВП за дев'ять місяців поточного року склало 4,7% в порівнянні з аналогічним торішнім періодом.

Згідно з повідомленням, зростаючий внутрішній попит зумовив високі темпи зростання індексу виробництва базових галузей в останні два місяці (9,3% у жовтні і 10,8% у вересні), що значно вище від середньомісячного зростання в січні-вересні (6,8 %).

НБУ також відзначає, що четвертий місяць поспіль пожвавлюється інвестиційна активність завдяки збільшенню державного фінансування. "Це підтверджується збільшенням інвестицій в основний капітал (у третьому кварталі на 4,5% в річному вимірі) та динамікою будівельної діяльності (приріст на 15,2% у жовтні в річному вимірі, хоча за 10 місяців усе ще спостерігається падіння на рівні 9% в порівнянні з відповідним періодом минулого року)", - йдеться в повідомленні.

При цьому стабільне зростання доходів населення стимулює розвиток внутрішнього споживчого попиту: збільшення обороту роздрібної торгівлі в жовтні склало 11,8% у річному вимірі, легкої промисловості - 9,3%, обсягу наданих послуг - 4%.

Разом з тим, незначне охолодження зовнішнього попиту - зниження цін на сталь і сповільнення економічного зростання основних країн - торговельних партнерів - негативно вплинуло на виробництво експортоорієнтованих галузей. Виробництво в металургії з виключенням сезонного фактору в жовтні знизилося на 0,2%, в машинобудуванні - на 5,3%, йдеться в повідомленні.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua