Бізнесмени Донбасу масово закривають підприємства


Бізнесмени Донбасу масово закривають підприємства

Підприємці Донецької області масово здають сертифікати і ліцензії, аби закрити бізнес, повідомляє Укррудпром

Цю тенденцію співробітники місцевих відділень реєстрації підприємців помітили ще наприкінці літа. Причиною згортання малого бізнесу оглядачі називають збільшення витрат і коштів, зокрема, відрахувань до Пенсійного фонду. Донецький малий бізнес в своїй більшості збирається переходити в тінь.

Підприємці, які стоять в черзі до відділу реєстрації підприємців Донецької міської ради не вірять, що акції протесту підприємців, які відбуваються по всій Україні, здатні змінити наміри уряду втілити в життя новий Податковий кодекс. Отже, підприємці квапляться швидше сховатися в тінь.

"Якщо вони вирішили, то вони це зроблять. І ніхто там не накладатиме вето. Там все вже вирішено. А ті протести, в містах, я вам відразу скажу, жодного сенсу не мають. Треба всім їхати до Києва, аби нас було не сорок тисяч, а кілька мільйонів, аби у них міліції не вистачило на всіх!", - говорить один зі "спрощенців".

Згортання бізнесу - одна з форм протесту підприємців проти крупних витрат, говорять у відділі реєстрації фізичних і юридичних осіб Макіївської міської ради. Тут одними з перших помітили тенденцію масового закриття дрібного бізнесу.

"Десь з липня-серпня підприємці стали масово закриватися. В принципі, як люди нам самі розповідають, закриваються через Пенсійний фонд і податкову, тому що туди йдуть дуже великі відрахування", - розповідає фахівець відділу Єлизавета Нечаєва.

Конкретну кількість підприємців, які намагаються закритися, держслужбовці не розголошують. "Статистика відсутня. Сказати більш-менш не можу. Для того, щоб ліквідовувати приватного підприємця, потрібно більше двох місяців. Це ж не просто так - прийшов і поклав своє свідоцтво. Це ціла складна процедура", - говорить заступник начальника управління держреєстрації Донецької міськради Тетяна Зекун.

За даними статистики, сьогодні в Донецькій області працює 55 малих підприємств на кожні десять тисяч жителів. Унаслідок непопулярних заходів уряду їх кількість може значно зменшитися, передбачають реєстратори.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua