Здуті справи "черновецьких": ватажків "обскубають", "шісток" - покарають? — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Здуті справи "черновецьких": ватажків "обскубають", "шісток" - покарають?

Казна та Політика
2825
У міліції справ проти "черновецьких" зменшилося майже втричі. Але найголовніше, що колишні керівники вищого рангу досі не покарані, і навряд чи будуть: мабуть, "провчити" команду Черновецького вирішили за рахунок середньої ланки.
Хіба не дивно, що правоохоронці розслідують порушення у медичній сфері, але не мають претензій до колишнього профільного "медичного" зама Ірени Кільчицької? Нібито шукають голову земельної комісії депутата Олексія Євлаха, але до секретаря Київради питань немає.
Заарештували заступника директора "Київпастрансу" Володимира Асадчого, а до Дениса Басса, який колись курирував питання транспорту, теж претензії не озвучуються. Складно повірити, що вони нічого не знали. У кращому випадку, себе убезпечили. Досі не поставлена крапка і в жодній "земельній" справі, коли сотні гектарів у столиці виділялися підставним особам. За деякими вже не один місяць триває розслідування, а до суду дійшли одиниці таких справ.
У СБУ кажуть, що всіма колишніми керівниками столичних главків - Людмилою Качуровою, Русланом Кухаренком та Світланою Макєєвою - зараз займається виключно їх "контора". Всього міліція розслідує чотири справи стосовно чиновників, СБУ - дев'ять. А один голова комісії Київради оголошений в розшук.
Куди діваються справи?
Ще в липні - в розпал перевірок у мерії, ініційованих вже нині відставленим "силовим" віце-прем'єром Володимиром Сивковичем, в прес-службі ГУ МВС Києва заявляли, що проти чиновників столичної мерії заведено і розслідується близько тринадцяти кримінальних справ. Серед основних фігурантів називалися колишня начальниця Міськздраву Людмила Качурова, заступник голови "Київпастрансу" Володимир Асадчий, начальник ГУ культурної спадщини Руслан Кухаренко та інші.
Коли ж "Газета..." звернулася з офіційним запитом до Главку столичної міліції з приводу розслідування кримінальних справ проти чиновників з команди мера Черновецького, нам через місяць відповіли, що зловживання начальників великих управлінь розслідує вже не міліція, а СБУ Києва. А загальна кількість справ у міліції взагалі стислася з тринадцяти до чотирьох.
Причому справи, яку заводила міліція влітку проти Людмили Качурової щодо зловживань у бюджетній сфері, вже не існує. Адвокат колишнього главмедика Києва Олег Паламарчук заявив днями, що його клієнтка зараз сидить в ізоляторі під арештом. Зі слів Паламарчука, слідчий ініціював арешт через суд, тому що, на його думку, Качурова намагалася втекти, чим порушила підписку про невиїзд.
Главу комісії Київради оголосили в розшук
- Зараз у провадженні слідчих органів Києва залишилися чотири кримінальні справи щодо корупції в мерії, - розповів "Газеті..." Олександр Радкевич, заступник начальника прес-служби столичної міліції. - Це матеріали щодо "Зеленбуду", розкрадання при будівництві швидкісного трамваю і привласнення чиновниками грошей, які виділили на встановлення ліфтів у Шевченківському та Голосіївському районах.
За цей рік СБУ порушила дев'ять кримінальних справ проти чиновників КМДА та Київради - чотири стосовно конкретних осіб і п'ять за фактом злочину. По кримінальних справах проходять десять чиновників, загальна сума збитку оцінюється в 25 млн грн. Крім Качурової і Кухаренка, слідчий відділ займається справою стосовно начальника ГУ містобудування та землекористування (ст. 364 ч. 2 і ст. 366 ч. 2, за першою статтею загрожує до шести років, за другою - до п'яти).
За даними СБУ, в розшуку один керівник постійно діючої комісії Київради. Деякі депутати припускають, що це Олексій Євлах, голова земельної комісії - його давно не бачили на засіданнях Київради. Тим більше що саме ним у липні цікавилася СБУ. Нагадаємо, що тоді під час затримання у нього стався серцевий напад.
Хоча, за словами його помічниці, яка зараз відповідає на дзвінки замість Євлаха, він "досі лікується за кордоном, лікарі поки забороняють йому ходити, але при цьому СБУ знає, де перебуває Олексій Юрійович, приносимо довідки про лікування". До інших голів постійних комісій Київради СБУ зацікавленості не проявляла. Хоча, за деякими чутками, претензії правоохоронців можуть бути до Романа Ярошенка, голови комісії з бюджету. Але вчора він відповів на дзвінок "Газети...", значить, ніде не переховується.
Також порушено справи за фактами в ГУ з фізкультури та спорту, ГУ комунвласності Київського міського БТІ та реєстрації права власності на об'єкти нерухомості та в КП "Київреклама". Справи передати до суду слідство планує вже в грудні.
Справа №1. У розшуку заступник директора "Київзеленбуду"
Керівництво озеленювальні комунальної контори вирізнялося гарним апетитом. Тільки на одноразовій закупівлі саджанців вони "наварили" майже 30 млн грн. Одного з керівників підозрюють у привласненні 10 млн грн. Мова йде про Олега Лукаша - заступника голови "Київзеленбуду".
Проти нього порушили справу за ст. 191 ч. 5 "Привласнення або розтрата майна в особливо великих розмірах". Покарання серйозне - до 12 років в'язниці з конфіскацією. Почувши, що запахло смаленим, Лукаш втік. Однак у метро та інших громадських місцях орієнтовку на нього не побачиш - чомусь міліція вважає, що орієнтовку на нього не потрібно давати в пресу і розклеювати на кожному стовпі. Може, охоронці сподіваються, що громадянин Лукаш сам здасться в руки правосуддя?
Справа №2 і №3. Горе-будівельники швидкісного і злодійкуваті транспортники
Незадовго до здачі в експлуатацію цього проблемного об'єкта розкрилися масштабні афери і відразу стало зрозуміло, чому "швидкісний" будувався так важко. З'ясувалося, що пісок, щебінь та інші будматеріали закуповувалися за ціною в кілька разів вищою від ринкової, а різниця осідала в кишенях керівників "Київпастрансу" і підрядників.
За аферу віддувається заступник директора "Київпастрансу" Володимир Асадчий, відповідальний за капбудівництво, а також керівництво підрядних фірм.
- За корупції під час будівництва "швидкісного" заведено дві кримінальні справи, - сказав Олександр Радкевич, співробітник ЦГЗ ГУ МВС Києва. - Одна - проти співробітників столичного ВАТ, що виконував субпідрядні роботи (ймовірно, мається на увазі ВАТ "Експериментальний завод залізобетонних шпал" та його голова наглядової ради). Ціна питання - 23 млн грн, які зловмисники привласнили. Зараз проти них розслідуються справи за ч. 5 ст. 191 КК "Привласнення майна в особливо великих розмірах" та ч. 3 ст. 209 КК "Відмивання грошей".
Обвинуваченим ділкам не позаздриш, тільки за ст. 209 - максимальний поріг до 15 років з конфіскацією. Сам заступник гендиректора "Київпастрансу", якого звинувачують у розкраданні (звучить цифра 850 тис. грн), зараз перебуває в Лук'янівському СІЗО.
Справа №4. Ні ліфтів, ні грошей
У Шевченківському та Голосіївському районах жителі не дочекаються нових ліфтів. 8 млн грн, виділених на ці цілі з міського бюджету, привласнили один з керівників "Київжитлоспецексплуатації" з одним заповзятливим фірмачем (ймовірно, кимось із керівництва такого собі ТОВ "ТД Промснаб" - фірма зареєстрована на підставну особу).
Зараз проти корупціонерів завели дві кримінальні справи за ч. 4 ст. 190 "Шахрайство в особливо великих розмірах" та ст. 364 ч. 2 "Зловживання службовим становищем". Найсуворіше покарання - до 12 років в'язниці і конфіскація.
За матеріалами:
Україна Криминальна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас