Виробництво "Русланів" і створення Ан-70 під загрозою зриву


Виробництво "Русланів" і створення Ан-70 під загрозою зриву

Програма створення російсько-українського середнього військово-транспортного літака Ан-70 і відновлення виробництва важкого транспортного літака Ан-124 "Руслан" може бути зірвана, вважає голова ради директорів ВАТ "Мотор Січ" В'ячеслав Богуслаєв.

"У нас поки що не визначені ні обсяги, ні частка фінансування, ні участь кооперантів у програмі Ан-70 і Ан-124 "Руслан". Всі розмови ведуться навколо інтелектуальної власності, хто більше вклав, хто менше кому зобов'язаний. Нас абсолютно це не цікавить. Нам потрібно сьогодні на цю програму 100 мільйонів доларів протягом трьох років тому, що завод відстає у своєму техпереоснащенні. Якщо у нас по вертолітних програмах все закрито, то по Ан-70 і по "Руслану" взагалі голе місце", - сказав Богуслаєв агентству "Інтерфакс-АВН" на міжнародній авіаційній та аерокосмічній виставці Airshow China-2010, яка завершується сьогодні в Китаї.

Він зазначив, що з питання підготовки виробництва до випуску двигуна Д-27 для літака Ан-70 ситуація "нульова".

"Ми взагалі з боку українського уряду ніяких вливань в свою частину цього проекту не маємо. У нас немає обладнання, немає грошей, тому підготовку виробництва до випуску цього двигуна не проводимо", - сказав Богуслаєв.

Він повідомив, що двічі звертався з листами до уряду України.

"Я кажу нашим вищим керівникам: ви підписали угоду між двома президентами, між двома прем'єрами - так визначте частку Росії і України в цьому проекті! Росія вже визначилася у своїй частці, і серйозні вливання робляться в техпереоснащення заводів. В Україні взагалі всі мовчать. Думають, що це буде зроблено за рахунок Росії. Такого дива не буває і не буде", - сказав В'ячеслав Богуслаєв.

За його словами, програма відновлення виробництва літака Ан-124 "Руслан" також може впертися в двигун.

"Нульове фінансування з боку українського уряду. Я надсилав листи нагору і вже не один рік - чотири роки ходжу. При помаранчевій владі ходив, говорив, що нам тоді потрібно було 300 мільйонів гривень на Ан-148. Ні копійки не дали. Тому у нас буде проблема і з моторами для Ан-148 на наступний рік", - сказав Богуслаєв.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua