Генпрокуратура виявила порушення в діяльності Держфінпослуг


Генпрокуратура виявила порушення в діяльності Держфінпослуг

Генеральна прокуратура України встановила, що посадові особи Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг (Держфінпослуг) не дотримуються законів України "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг", "Про кредитні спілки".

Як повідомляється в прес-релізі Генпрокуратури, до такого висновку дійшли її співробітники під час перевірки дотримання Держфінпослуг вимог законів з ведення державного реєстру фінансових установ та видачі ліцензій, яка була проведена у зв'язку з надходженням великої кількості скарг, а також численними публікаціями в засобах масової інформації.

У прес-релізі відзначено, що під час перевірки було виявлено, зокрема, що були порушення співробітниками комісії законодавства при веденні державного реєстру та видачі ліцензій суб'єктам господарювання на здійснення окремих видів господарської діяльності.

Декілька фінустанов внесені до цього реєстру на підставі документів, які не відповідали реєстраційним умовам. Траплялися також випадки незаконного вилучення комісією з держреєстру відокремлених підрозділів фінансових установ та видачі ліцензії на підставі документів, які не відповідали ліцензійним умовам.

Крім того, комісією по-різному застосовуються положення законодавства, у зв'язку з чим ухвалюються протилежні рішення за заявами (зверненнями) учасників фінансового ринку.

Генпрокураторою також виявлені порушення порядку та термінів розгляду звернень громадян, допущені з вини посадових осіб Держфінпослуг.

За результатами перевірки Генпрокуратура вимагає від голови Держфінпослуг усунути виявлені порушення, причини і умови їм сприяють, притягнути винних до відповідальності.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua