Податок на нерухомість планують ввести з 2012 року


Податок на нерухомість планують ввести з 2012 року

В Україні податок на нерухомість планується ввести з 2012 року.

Як передає кореспондент УНІАН, про це заявив під час розгляду в парламенті проекту Податкового кодексу глава Комітету з питань податкової та митної політики Віталій Хомутинник.

Сьогодні Верховна Рада проголосувала в другому читанні норму Податкового кодексу (ст. 265) про введення податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

Ставки податку встановлюються сільською, селищною або міською радою в таких розмірах за 1 кв. м загальної площі об'єкту житлової нерухомості. Для квартир, загальна площа яких не перевищує 240 кв. м, і житлових будинків, загальна площа яких не перевищує 500 кв. м, ставки податку не можуть перевищувати 1% розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня звітного (податкового) року.

Для квартир, загальна площа яких перевищує 240 кв. м, і житлових будинків, загальна площа яких перевищує 500 кв. м, ставка податку становить 2,7% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року.

База оподаткування об'єкта житлової нерухомості, в якій фізична особа-платник податку зареєстрована у встановленому законом порядку, зменшується:

для квартири - на 120 кв. метрів; для житлового будинку - на 250 кв. метрів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua