Мірошниченко: Указ про призначення Попова не суперечить законодавству


Мірошниченко: Указ про призначення Попова не суперечить законодавству

Указ Президента України Віктора Януковича про призначення Олександра Попова головою Київської міської державної адміністрації (КМДА) не суперечить чинному законодавству України, оскільки на сьогодні посади голови КМДА і київського міського голови розділені. Про це заявив голова підкомітету з питань організації та діяльності органів юстиції, нотаріату, адвокатських об'єднань та надання правової допомоги громадянам Комітету Верховної Ради України з питань правової політики, народний депутат від фракції Партії регіонів Юрій Мірошниченко.

"Свого часу було рішення Конституційного суду України (КСУ), де йшлося про тлумачення норм закону "Про столицю", і в тодішній редакції цього закону повноваження київського міського голови і голови КМДА були поєднані. Однак після того було внесено зміни до закону "Про столицю", де зафіксовано відмінність цих двох посад, і вже сьогодні є необхідність ці посади розділяти не лише юридично, але й шляхом призначення двох окремих посадових осіб... зміни до закону "Про столицю" дали право Президенту призначати на посаду голови КМДА іншу особу, ніж київський міський голова", - наголосив нардеп Юрій Мірошниченко.

Нагадаємо, що під час президентства другого Президента України Леоніда Кучми виник конфлікт між Президентом та тодішнім мером Олександром Омельченком, внаслідок чого з'явилося рішення КСУ, яке підкреслювало, що головою КМДА може бути особа, яка обрана київським міським головою. Дане рішення було винесене на спробу Л.Кучми звільнити з посади голови КМДА О.Омельльченка.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua