Точка зору: Звільнення Черновецького створило правову колізію


Точка зору: Звільнення Черновецького створило правову колізію

Звільнення указом президента Віктора Януковича мера Києва Леоніда Черновецького з посади голови столичної міської державної адміністрації створює правову колізію, оскільки йде врозріз з конституційним тлумаченням норм Конституції, вважає керівник Київського інституту проблем управління імені Горшеніна Володимир Фесенко.

"Його (Л.Черновецкого - ред.) не можна президентським указом звільнити з посади мера, тому що це поза правовою компетенції президента", - сказав він, коментуючи відповідний президентський указ.

Політолог також відзначив політичну недоцільність такого кроку. "Можна було б через Київраду порушити справу проти Леоніда Черновецького (...), врешті-решт, витіснити його з посади. Це можливо (...), Як це було з мерами багатьох міст. Було б бажання", - сказав він.

В.Фесенко також підкреслив, що з даним рішенням президента відбувся поділ функцій мера і голови держадміністрації. "Це набагато більш серйозне питання. Справа в тому, що виникає правова колізія. Адже свого часу Конституційний суд досить однозначно сказав, що відповідно до буквального трактування норм Конституції України в редакції 1996 року, головою міськадміністрації в Києві має бути обраний киянами мер міста", - сказав політолог.

На його думку, доцільно було б на рівні Конституційного суду або "якоїсь іншої правової форми" чітко зафіксувати можливість розділення функцій мера і глави міськадміністрації.

Крім того, В.Фесенко відзначив, що призначений президентом на посаду голови КМДА Олександр Попов, який до цього обіймав посаду першого заступника голови столичної міськдержадміністрації, "таким чином визначений як головний претендент Партії регіонів, якого вони будуть розкручувати і готувати до посади мера".

Як заявив лідер опозиційного уряду, народний депутат України Сергій Соболєв (фракція БЮТ), зняття з посади голови КМДА Л.Черновецького і призначення на його місце О.Попова означає, що проведення адміністративної реформи нікому не потрібне.

"Я думаю, що після того, як ніким не обрана особа стала фактично виконувати функції головного розпорядника фінансових ресурсів і потоків Києва (...), після цього поняття "вибори" в Київраді стає нікому не цікавим. Я думаю, що тільки заради цього ця так звана реформа робилася", - сказав C.Соболєв.

За його словами, фактично, в даний час Київ втратив місцеве самоврядування. "Київ втратив Магдебурзьке право, яке у цього міста було сторіччями", - заявив С.Соболєв.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua