"Ъ": Податковому кодексу призначили процедури — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

"Ъ": Податковому кодексу призначили процедури

Казна та Політика
1442
Вчорашнє засідання погоджувальної ради лідерів депутатських фракцій і голів парламентських комітетів було присвячено прийняттю Податкового кодексу. Голова Верховної Ради Володимир Литвин одразу попередив, що це буде ключовим питанням поточного пленарного тижня. "Проект кодексу з минулого четверга розміщений на сайті Ради, так що кожен депутат має можливість ознайомитися з ним", - уточнив спікер.
Володимир Литвин також повідомив, що до порядку денного середи включені всі питання, на яких наполягали представники фракцій, що не входять до більшості, в тому числі проект постанови № 7119 "Про створення тимчасової слідчої комісії з питань розслідування блокування державними установами участі у виборчому процесі політичної опозиції ".
Нагадаємо, саме небажання керівництва Ради включати це питання до порядку минулого "дня опозиції" 3 листопада стало причиною блокування фракцією БЮТ роботи парламенту.
Голова фракції БЮТ Іван Кириленко не приховував, що депутати його фракції не будуть голосувати за Податковий кодекс. "Після детального ознайомлення з цим документом ми не можемо його підтримати", - зазначив він. Як підкреслив лідер фракції БЮТ, він наполягає, щоб кожна із внесених поправок до документа була розглянута в сесійній залі. Нагадаємо, за інформацією парламентського комітету з питань податкової та митної політики, до проекту Податкового кодексу було подано більше 5 тис. поправок.
У свою чергу голова фракції "Наша Україна-Народна самооборона" Микола Мартиненко підкреслив, що новий Податковий кодекс в разі його ухвалення має набрати чинності в 2012 році, а не в 2011-му, як це передбачено в самому документі.
- Тому що з 1 січня 2011 року буде неможливо працювати: одна половина бухгалтерів зійде з розуму, а інша буде ходити під кримінальними справами. І ще одне: нам потрібно запросити голову Центрвиборчкому Володимира Шаповала - нехай він нам розповість, коли мають відбутися наступні парламентські вибори! - Звернувся до спікера Микола Мартиненко.
- Ви ж чудово розумієте, що, крім політичних розмов, нічого не буде, - парирував Литвин, - Конституційний суд зараз в процесі розгляду цього питання, тому я просив би тиждень почекати. Роблячи останню заяву, спікер лукавив. За розміщеною на сайті Конституційного суду (КС) інформацією, суд ще не відкрив провадження за поданням Центрвиборчкому про визначення дати парламентських виборів, підготовку до яких за чинною Конституцією ЦВК має розпочати 22 листопада. В даний час КС відкрив провадження тільки за зверненням Ради про відповідність основному закону законопроекту № 7260 "Про внесення змін до Конституції ...", що передбачає серед іншого і обрання наступного скликання Ради восени 2012 року. Однак, яким би не був висновок КС, цей законопроект зможе набути чинності лише за умови голосування за нього не менш ніж 300 депутатів на наступній сесії, яка почнеться в лютому наступного року.
За словами голови фракції Партії регіонів Олександра Єфремова, більшість готова розглядати кожну поправку до проекту Податкового кодексу, але тільки за умови відмови опозиції від спроб заблокувати роботу Ради. "Якщо ж знову складеться ситуація блокування, то ви самі прекрасно розумієте, до чого нас підштовхуєте - до того, що цей документ (Податковий кодекс) може бути прийнятий у прискореному режимі, і цілком природно, що ті помилки, які можуть бути закладені в цьому документі, не будуть виправлені ", - заявив Єфремов, дивлячись на Івана Кириленка. Проте відповісти йому не дав спікер. "Я ж не даремно сказав, що на середу ми всі їхні запитання поставили до порядку - для того, щоб не було ніяких зачіпок", - втрутився Володимир Литвин, додавши, що за необхідності проект кодексу буде розглядатися і в четвер.
За матеріалами:
Коммерсант-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас