У Франції оголошений склад нового кабінету міністрів


У Франції оголошений склад нового кабінету міністрів

У Франції оголошений склад нового уряду. Кабінет міністрів покинули глави декількох відомств. Про це повідомили представники уряду.

Так, міністром безпеки стане екс-глава уряду Ален Жюппе, а посаду глави зовнішньополітичного відомства займе Мішель Алліот-Марі, передає Associated Press.

Основний же склад кабінету залишився незмінним. Свої посади зберегли міністр фінансів Крістін Лагард і міністр внутрішніх справ Бріс Ортефе.

Нагадаємо, напередодні, 13 листопада, президент Франції Ніколя Саркозі прийняв відставку колишнього уряду. Пізніше стало відомо, що на посаді прем'єр-міністра залишиться Франсуа Фійон.

Фійон заявив, що новий уряд він формуватиме, орієнтуючись на посилення економічного зростання у Франції. "Опісля 3 з половиною роки сміливих реформ, що проводилися не дивлячись на важку економічну і фінансову кризу, я рішуче починаю нову фазу, яка дозволить нашій країні підсилити зростання економіки і збільшити кількість робочих місць, укріпить солідарність і безпеку всіх французьких громадян", - заявив він.

Відставка уряду у Франції - традиційна формальність, що дозволяє главі держави сформувати новий кабінет міністрів. Останній раз Ф.Фійон подав прохання про відставку 18 червня 2007 р. Саркозі прийняв відставку і доручив Фійону сформувати свій другий уряд.

Французький лідер припускає, що новий склад уряду допоможе йому отримати перемогу на президентських виборах в 2012 р. Відновити кабінет міністрів Н.Саркозі збирався ще весною 2010 р., після поразки його партії на регіональних виборах. Проте, пізніше було ухвалено рішення, що уряд піде у відставку лише після ухвалення закону про пенсійну реформу.

Нагадаємо, 10 листопада 2010 р. Саркозі підписав закон про пенсійну реформу, що передбачає підвищення мінімального віку виходу на пенсію в країні з 60 до 62 років. Надії профспілок на те, що ситуація зміниться в останню мить, не виправдалися: влада Франції вирішила не прислухатися до голосу народу.

В кінці минулого тижня у Франції пройшли чергові акції протесту проти скандальної пенсійної реформи. За даними влади, в демонстраціях в різних містах країни взяли участь близько 142 тис. людей. Під час аналогічного заходу, який пройшов 28 жовтня, кількість протестуючих склала 198 тис. Тоді були заблоковані шляхи під'їзду до нафтопереробних заводів, що привело до дефіциту палива в країні. Крім того, демонстранти перекрили декілька найбільших аеропортів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua