Великобританія заощадить, підвищивши плату за навчання в університетах


Великобританія заощадить, підвищивши плату за навчання в університетах

У Британії масові акції протесту студентів проти підвищення плати за отримання вищої освіти вже загрожують вилитися в жорстке протистояння з урядом, який явно не чекав такого опору з боку молоді. В середу спочатку більш-менш мирна демонстрація в Лондоні, на яку з'їхалися викладачі і студенти зі всієї країни, закінчилася погромами і затриманнями. На вулиці британської столиці вийшли близько 52 тисяч осіб. Демонстранти уидали у поліцейських держаки від плакатів, яйця і пляшки, а також розгромили штаб-квартиру правлячої Консервативної партії.

Суть реформи ось в чому. Зараз університети не можуть брати за навчання із студентів більше 3290 фунтів на рік ($5300), проте з 2012 року цей поріг підвищать до 9 тис. фунтів ($15 тис.). Вузи, швидше за все, скористаються цим правом і піднімуть плату. Адже і їм уряд зменшує фінансування.

Особливо розлютило студентів те, що ще місяць тому уряд клятвено обіцяв, що не заощаджуватиме на освіті. Але на поступки вони йти не мають наміру. Прем'єр-міністр Великобританії Девід Кемерон вже заявив, що бунтівників судитимуть.

"Скандальний законопроект торкнеться всього 97 британських університетів. Всі вони, хоч і є автономними і близькими по статусу до неурядових організацій, спонсоруються державою - в різних університетах від 80% до 90% їх бюджету. Якщо законопроект ухвалять і уріжуть університетам фінансування, то нашим студентам доведеться витрачати не 1200-3290 фунтів ($2000- 5300), а майже як іноземним студентам - 10-15 тис. фунтів на рік ($16-24 тыс)", - обурений один із організатор протестів. Салі Хант (Профспілка університетів і коледжів).

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua