Україну хотіли оголосити банкрутом ще два роки тому


Україну хотіли оголосити банкрутом ще два роки тому

Якби не кредитування Міжнародного валютного фонду (МВФ), Україна ще два роки тому була б оголошена банкрутом. Таку думку висловив заслужений економіст України, екс-міністр економіки Віктор Суслов.

"Заяви можуть бути різними, але потрібно розуміти, що якби не МВФ, нас би оголосили банкрутом ще два роки тому... І мали б уже дворічний дефолт. Але гроші фонду нас врятували, врятували нашу економіку, валютний курс та інше. Це реальна ситуація", - сказав Суслов.

Нагадаємо, 29 липня МВФ схвалив виділення Україні кредиту в розмірі 15,15 млрд доларів для скорочення дефіциту бюджету ціною болісних економічних реформ. Кредит більш ніж у 7 разів перевищує квоту України, що розраховується на основі внесків країни до бюджету Фонду. Умови кредиту передбачають низку економічних заходів, у тому числі скорочення дефіциту бюджету до 3,5% ВВП в 2011 році і до 2,5% - в 2012 році.

Скорочення бюджетного дефіциту вимагатиме від української влади непопулярних рішень щодо податків, пенсій і зарплат працівників держсектора.

Обсяг попередньої дворічної програми stand-by для України, розпочатої в листопаді 2008 року, становив $16,4 млрд, з яких понад 10,465 млрд доларів було виділено трьома траншами

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua