Другий транш МВФ: Гірше вже не буде — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Другий транш МВФ: Гірше вже не буде

Казна та Політика
844
Співпраця з Міжнародним валютним фондом невигідна для України, тому що вимога бездефіцитного бюджету виключає можливість проведення ефективної монетарної політики, а кошти МІФ все одно йдуть на "латання бюджетних дір", вважають експерти.
"Україна абсолютно не зобов'язана звітувати перед МВФ, адже ця організація не має права щось диктувати. Більше того, співпраця з Фондом ніколи не була вигідною України, тому що одна з умов співпраці з ним - це бездефіцитний (або малодефіцитний) бюджет, що цілком виключає можливість проведення активної цінової політики в країні. Ось у США 25% дефіцит бюджету, але ніхто їм претензій не пред'являє", - розповів в ексклюзивному інтерв'ю UBR.UA Валерій Новицький, експерт Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАНУ.
За його словами, від таких країн-аутсайдерів, як Україна, вимагають, щоб вони не проводили серйозну бюджетну політику, а займалися виключно "латанням бюджетних дір".
"Чим бідніша країна, тим більші у неї соціальні діри і тим менше можливостей проводити активну регуляторну політику. Україна дуже потребує того, щоб її фінансували, але робити це треба не безглуздо, а відповідно до програмно-цільового підходу, щоб уряд розумів, куди йде фінансування і в які терміни можна чекати результатів", - говорить Новицький.
Експерт підкреслює, що в Україні такого підходу не спостерігається. За його словами, все, що наша країна на даному етапі має - це пусті тези про необхідність лібералізації економіки і співпраці з Міжнародним валютним фондом.
"Але Україна і так співпрацює з Фондом, виконує всі його вимоги і має один з найбільших боргів перед МВФ в світі. Тому навіть якщо транш ми не отримаємо, гірше вже просто не може бути", - вважає Новицький.
Нагадаємо, віце-прем'єр Сергій Тігіпко заявив, що а переговорах з МВФ Україна має чотири проблемні питання. Це, зокрема, виконання державного бюджету України, бюджету "Нафтогазу", неприйнятий Податковий кодекс і пенсійна реформа
За матеріалами:
УБР
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас