Другий транш МВФ: Гірше вже не буде


Другий транш МВФ: Гірше вже не буде

Співпраця з Міжнародним валютним фондом невигідна для України, тому що вимога бездефіцитного бюджету виключає можливість проведення ефективної монетарної політики, а кошти МІФ все одно йдуть на "латання бюджетних дір", вважають експерти.

"Україна абсолютно не зобов'язана звітувати перед МВФ, адже ця організація не має права щось диктувати. Більше того, співпраця з Фондом ніколи не була вигідною України, тому що одна з умов співпраці з ним - це бездефіцитний (або малодефіцитний) бюджет, що цілком виключає можливість проведення активної цінової політики в країні. Ось у США 25% дефіцит бюджету, але ніхто їм претензій не пред'являє", - розповів в ексклюзивному інтерв'ю UBR.UA Валерій Новицький, експерт Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАНУ.

За його словами, від таких країн-аутсайдерів, як Україна, вимагають, щоб вони не проводили серйозну бюджетну політику, а займалися виключно "латанням бюджетних дір".

"Чим бідніша країна, тим більші у неї соціальні діри і тим менше можливостей проводити активну регуляторну політику. Україна дуже потребує того, щоб її фінансували, але робити це треба не безглуздо, а відповідно до програмно-цільового підходу, щоб уряд розумів, куди йде фінансування і в які терміни можна чекати результатів", - говорить Новицький.

Експерт підкреслює, що в Україні такого підходу не спостерігається. За його словами, все, що наша країна на даному етапі має - це пусті тези про необхідність лібералізації економіки і співпраці з Міжнародним валютним фондом.

"Але Україна і так співпрацює з Фондом, виконує всі його вимоги і має один з найбільших боргів перед МВФ в світі. Тому навіть якщо транш ми не отримаємо, гірше вже просто не може бути", - вважає Новицький.

Нагадаємо, віце-прем'єр Сергій Тігіпко заявив, що а переговорах з МВФ Україна має чотири проблемні питання. Це, зокрема, виконання державного бюджету України, бюджету "Нафтогазу", неприйнятий Податковий кодекс і пенсійна реформа

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua