"Ведомости" виявили нових співвласників російського "Першого каналу"


"Ведомости" виявили нових співвласників російського "Першого каналу"

Бізнесмен Роман Абрамович, можливо, більш не контролює 49 відсотків акцій "Першого каналу". Російська газета "Ведомості" пише, що цей пакет акцій найбільшого телеканалу в країні поділений між петербурзькими і московською компаніями.

В компанії Millhouse, яка управляє активами Абрамовича, стверджують, що структури Абрамовича і зараз контролюють 49 відсотків "Першого каналу". Але джерела "Ведомостей" запевняють, що ще в 2002 році у структур Абрамовича залишилось 24 відсотки акцій телеканалу. Після цієї операції на зборах акціонерів "Першого каналу" голосувати цими пакетами почали різні люди.

Газета пише, що 25 відсотків "Першого каналу" перейшли до двох невідомих фірм, які в 2009 році були перереєстровані в Санкт-Петербурзі. При цьому "Ведомости" зазначають, що гендиректором обох компаній стала однокурсниця прем'єр-міністра РФ Володимира Путіна по юрфаку Ленінградського університету Олена Сорокіна. За тією ж адресою зареєстровано дві компанії, пов'язані з іншим однокурсником прем'єра Миколою Єгоровим, засновником адвокатського бюро "Єгоров, Пугінський, Афанасьєв і партнери" (часто представляє інтереси Росії в міжнародних судах).

У Millhouse зазначили, що зареєстрували компанії- власники акцій "Першого каналу" в Петербурзі, оскільки "добре знають" Єгорова і давно працюють з його юридичною фірмою.

Прес-секретар глави російського уряду Дмитро Песков заявив радіостанції "Эхо Москвы", що в держави, як і раніше, 51 відсоток акцій каналу, і у неї немає потребиконтролювати через посередників додатковий пакет акцій. "Це абсолютний абсурд", - зазначив він.

"Ведомости" пишуть, що 24 %, які залишилися в Абрамовича, зареєстровано на компанії, розташовані в Москві за адресою, де знаходяться фірми подруги Абрамовича Дарини Жукової. Контрольний пакет акцій "Першого каналу" (51 відсоток), як і раніше, належить державі.

В 2001 році Борис Березовський продав разом з іншими активами 49 відсотків акцій "Першого каналу" Роману Абрамовичу. Зараз Березовський, який упевнений, що йому недоплатили за ці активи, судиться за них з Абрамовичем в Лондоні, вимагаючи компенсації.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua