ЄБРР припускає суттєве збільшення кредитування проектів в Україні


ЄБРР припускає суттєве збільшення кредитування проектів в Україні

Європейський банк реконструкції і розвитку допускає істотне збільшення обсягу кредитування проектів в Україні за умови отримання дозволу на кредитування в гривнях.

Про це в інтерв'ю виданню "Ділова столиця" повідомив директор ЄБРР в Україні Андре Куусвек.

"Якби ми мали можливість працювати з національною валютою, то в 2010 році вклали б в 2 рази більше коштів (у проекти в Україні)", - сказав він.

Таку думку Куусвек мотивував тим, що не лише ЄБРР бачить чималі ризики в кредитуванні українських позичальників в інвалюті, але і самі потенційні позичальники остерігаються валютних зобов'язань.

За його словам, останнім часом налагоджується діалог ЄБРР і Національного банку з питання дозволу кредитування в гривнах.

"У нас почав налагоджуватися із цього приводу діалог з Нацбанком: тиждень тому ми зустрічалися з новим першим заступником голови НБУ Сергієм Арбузовим, і нам вдалось досягти розуміння. Отже дуже сподіваємося на його допомогу", - сказав він.

Крім того, за словами директора ЄБРР в Україні, недавно до парламенту був внесений законопроект, що передбачає надання міжнародним фінансовим організаціям права кредитувати проекти в Україні в гривнах.

В період з початку 2010 року по 28 жовтня 2010, як зазначив Куусвек, ЄБРР профінансував в Україні 20 проектів на загальну суму 650 млн. доларів.

Як повідомляло агентство, 18 жовтня у Верховній Раді був зареєстрований законопроект №7258 (автор - позафракційний депутат Юрій Полунеєв), що передбачає дозвіл міжнародним фінансовим організаціям випускати в Україні гривневі облігації.

Раніше ЄБРР неодноразово висловлював зацікавленість у залученні гривневих коштів шляхом випуску і розміщення власних облігацій, номінованих в українській національній валюті.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua